Ethereum Destek Arayışında: ETH Fiyatında Bu Seviyelere Dikkat

Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.387 dolar’dan %30’luk bir düşüş kaydetti. Başlangıçta düzeltme, kısa vadeli destek seviyelerinin keskin kayıpları önlediği kilit adımlı ticarete benziyordu. Bununla birlikte, önceki hafta sonu oturumunda, piyasa istikrarsızlığı Ethereum’un 4.000 dolar’ın altına düştüğünü ve 3.100 dolar’lık desteği test ettiğini gördü.

Pazartesi günü, 3.500 dolar’ın üzerinde Ethereum ticareti ile bir trend tersine döndü, ancak Çarşamba günkü Asya seansındaki bir başka düşüş dalgasının ardından iyileşme kısa sürdü. Ethereum 3.100 dolar’a düştü ancak bu sefer düşüşü 3.000 dolar’ın altına kadar uzattı.

ETH, yazının kaleme alındığı sırada 2.900 dolar’ın biraz üzerinde işlem görüyor. 200 Basit Hareketli Ortalama Desteği (SMA) kaybetmek, kısa vadeli teknik perspektifi büyük ölçüde değiştirdi. Bu nedenle, tüm gözler ETH’in 2.800 dolar seviyesinde tutunma yeteneğine odaklanmış durumda.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) gibi çeşitli teknik göstergeler, dört saatlik grafikte vurgulandığı gibi canlı düşüş sinyallerine sahip. Örneğin, MACD, ortalama çizginin (0.00) altındaki boşluğu genişletmiştir. 0 değeri altındaki MACD aşırı satım işaretidir.

Ethereum’un 3.000 dolar’ın altındaki çöküşü, büyük satış emirlerini tetikleyecektir. Genel satış baskısındaki artış, geçici destek seviyelerini 2.800 dolar ve 2.500 dolar’da kayıplara karşı savunmasız bırakacak. Fakat olası bir yükseliş senaryosunda 3.200 ve 3.600 dolar, direnç seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.