Ethereum DeFi Ekosistemi Hacmi 3. Çeyrekte Rekor Seviyede!

Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans uygulamaları (DeFi), bu yılın üçüncü çeyreğinde hacim olarak ciddi rakamlara ulaştı. Twitter üzerinde DappRadar tarafından yayınlanan raporda yılın 3. çeyreğinde yaklaşık 120 milyar dolarlık bir işlem hacmi yakaladı. Bir önceki çeyreğe nazaran %1200 artış görüldü. Geçtiğimiz çeyrekteki hacmi ise 10,2 miyar dolar olduğu bildirildi.

DappRadar üzerinde listelenmiş 13 blockchain alanı içinden %96’lık bir hacimle Ethereum göze çarpıyor. Bu da zirvedeki yerini koruduğu anlamına geliyor. Bu geniş hacmin neredeyse tamamında etki eden DeFi ekosistemi için ise Ethereum için ciddi bir değer taşıdığı görülüyor.

Ethereum madencilerinin rekor seviyelerde yüksek kârlar ve kazançlar elde etmesi DeFi ekosisteminde bir olumsuzluk yaratmıyor gibi görünüyor. Ancak DeFi ekosistemine nazaran merkezi olmayan uygulamaların(DApp) yüksek işlem ücretleri nedeniyle zor günler geçirdiği yönünde açıklamalar yapılıyor. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada:

“2020’nin 2. çeyreğinde (Oyun sektöründe) muazzam bir düşüşe tanık olduk ve trend 2020’nin 3. çeyreğine kadar devam etti. Bunun nedeni hala yüksek Ethereum gaz fiyatları ve DeFi ekosisteminin hakim  olma eğilimi. Bu durum yakın zamanda düzelecek gibi görünmüyor. ”

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.