Ethereum Danışmanı Tutuklandı!

Ethereum projesinde de yer alan Steven Nerayoff, bir projede tehdit ve zorbalıkla 13 milyon dolar para aklamak ile suçlanıyor.

Ethereum danışmanı da olan ve birçok kripto para projesinde yer alan teknoloji girişimcisi Steven Nerayoff, Michael Hlady ile beraber tutuklandı.

Bahsedilen iki kişi, müşterilerine kolaylık ve reklam olması amacıyla sadakat ödülleri ihraç eden bir girişimi, zorla yok etmeye yönelik suçlardan hakim karşısına çıkacak.

Şirketin iddia ettiğine göre. Şirket 2017 yılının kasım ayında bir ICO düzenlemeyi planladı. Bu plan içinde Steven Nerayoff ile anlaşma sağladı. Nerayoff bu ilişkide şirkete yol gösterici konumunda olacaktı. Şirket ile ücret konusunda anlaşan Nerayoff ihraç edilen tokenlerin %22.5’ini alacaktı. Fakat iş devam ederken daha fazlasını isteyen Nerayoff,  17.000 Ethereum daha aldı. Bu ücretin yaklaşık değeri 8.5 milyon dolardı. Şirket planlanan işin bir engele çarpıp yavaşlamaması için kabul etmek zorunda kaldı.

Daha sonra Nerayoff, şirketi eski bir hükümet ajanı olduğunu iddia ettiği Hlady ile tanıştırdı. 2018 yılında ise bu iki adamın çeşitli yollar ile yine şirketi tehdit ederek 10.000 Ethereum istediği iddia edildi.

Bu suçların kanıtlanması durumunda iki şahıs 20 yıla kadar hapis cezası alabilir…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.