Ethereum Classic Yeniden Saldırıya Uğradı! Fiyat Etkilendi Mi?

0
321

Ethereum classic’in ağı yeniden %51 saldırısına daha maruz kaldı. Bu, bir hafta içinde gerçekleşen ikinci saldırı.

Ethereum Classic, bir hafta içinde ikinci %51’lik bir saldırı ile tekrar gündeme geldi. Bu saldırı, ağın güvenliği ile ilgili yeni soru işaretleri oluşmasına sebep oldu, ancak ETC fiyatları yazının kaleme alındığı sırada büyük ölçüde değişiklik göstermedi.

Bitfly, bugün erken saatlerde bir duyuru yayınladı ve saldırı gerçekleştirdiğini bildirdi. Ardından önde gelen kripto borsası Binance’de Twitter üzerinden bir açıklama yapıt. Binance’in açıklamasına göre, Ethereum Classic ağının 10935622.blokunda bir değişiklik yapıldı ve ağdaki 4 binden fazla blok yeniden organize edildi. Bu bilgiler doğrulandıktan sonra hem Binance hem Bitfly, Ethereum Classic işlemlerini durdurma kararı aldı.

Önde gelen kripto borsası Binance hızlı tepki verdi ve bunun geçen hafta meydana gelen bir saldırıya yönelik bir takip saldırısı gibi göründüğünü ekledi. Bu arada, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Proof-of-Work algoritmasından Proof-of-Stake algoritmasına geçilmesinin bu sorunları hafifleteceğini öne sürdü.

ETC Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Haberin yazıldığı sırada, ETC fiyatlarında gün içinde yüzde 1’in altında düşüşe sebep olan çok az hareketlenme oldu.

Birkaç saat önce %4 düşüş oldu, ancak fiyatlar nispeten 7 doların biraz üzerinde sabit kaldı. ETC, bu yıl adından çok söz ettirmedi ve fiyatı son üç aydır 5,5 ila 7,5 dolar arasında değişti.

Ethereum’un yakın zamanda geçirdiği büyük fiyat artışından pek yararlanamadı. Ağ güvenliği bu saldırılara karşı dayanaklı hale gelinceye kadar fiyatın büyük artışlar yaşaması pek olası değil.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın