Ethereum Classic Yeniden Saldırıya Uğradı! Fiyat Etkilendi Mi?

Ethereum classic’in ağı yeniden %51 saldırısına daha maruz kaldı. Bu, bir hafta içinde gerçekleşen ikinci saldırı.

Ethereum Classic, bir hafta içinde ikinci %51’lik bir saldırı ile tekrar gündeme geldi. Bu saldırı, ağın güvenliği ile ilgili yeni soru işaretleri oluşmasına sebep oldu, ancak ETC fiyatları yazının kaleme alındığı sırada büyük ölçüde değişiklik göstermedi.

Bitfly, bugün erken saatlerde bir duyuru yayınladı ve saldırı gerçekleştirdiğini bildirdi. Ardından önde gelen kripto borsası Binance’de Twitter üzerinden bir açıklama yapıt. Binance’in açıklamasına göre, Ethereum Classic ağının 10935622.blokunda bir değişiklik yapıldı ve ağdaki 4 binden fazla blok yeniden organize edildi. Bu bilgiler doğrulandıktan sonra hem Binance hem Bitfly, Ethereum Classic işlemlerini durdurma kararı aldı.

Önde gelen kripto borsası Binance hızlı tepki verdi ve bunun geçen hafta meydana gelen bir saldırıya yönelik bir takip saldırısı gibi göründüğünü ekledi. Bu arada, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Proof-of-Work algoritmasından Proof-of-Stake algoritmasına geçilmesinin bu sorunları hafifleteceğini öne sürdü.

ETC Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Haberin yazıldığı sırada, ETC fiyatlarında gün içinde yüzde 1’in altında düşüşe sebep olan çok az hareketlenme oldu.

Birkaç saat önce %4 düşüş oldu, ancak fiyatlar nispeten 7 doların biraz üzerinde sabit kaldı. ETC, bu yıl adından çok söz ettirmedi ve fiyatı son üç aydır 5,5 ila 7,5 dolar arasında değişti.

Ethereum’un yakın zamanda geçirdiği büyük fiyat artışından pek yararlanamadı. Ağ güvenliği bu saldırılara karşı dayanaklı hale gelinceye kadar fiyatın büyük artışlar yaşaması pek olası değil.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.