Ethereum Classic Yatırımcıları Bu Haberi Okumalısınız!

0
Ethereum Classic Yatırımcıları Bu Haberi Okumalısınız!

Ethereum Classic (ETC), Temmuz ayında %200’den fazla yükselerek, en güçlü yükselişini geride bıraktı. Yaşanan bu yükselişin ardından ETC yatırımcılarının aklında birçok soru kaldı. ETC varlıkları satılmalı mı yoksa tutmaya devam ederek daha fazla yükseliş mi beklenmeli? Bu konuda net bir cevap vermek zor olsa da size yol gösterebilecek birtakım detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Temmuz ayında %244’lük bir artış sağladıktan sonra ETC, 0.786 Fibonacci düzeltme seviyesinin biraz üzerinde dirençle karşı karşıya kaldı.

Bu, 2021’de ayı piyasasının başlamasından bu yana kaydedilen en büyük geri dönüş oldu ancak bazı yatırımcılar şimdiden kâr alarak piyasayı terk etti. Yapılan satışlar sonrası fiyat %28 değer kaybetti. Elbette yaşanan büyük yükseliş hamlesinden sonra bu düşüş kabul edilebilir.

Ethereum Classic

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, düşüş eğilimine rağmen, Ethereum Classic Ağustos ayının ilk haftasında da iyi bir talep görmeye devam ediyor. 37.59 dolarlık fiyattan işlem gören ETC, 0.5 Fibonacci seviyesinden sıçradıktan sonra son iki gün içinde %17’lik bir ralliyi kaydetti.

Bu, ETC’nin mevcut seviyesinde hala sağlıklı talep ve daha da önemlisi nispeten düşük satış baskısı yaşadığını doğrulayan önemli bir gelişme.

Ethereum Classic Yatırımcıları Ne Yapmalı?

Şu ana kadar bahsettiğimiz gelişmeler, Ethereum Classic’in fiyat seviyesini 30 doların üzerinde tutabileceğini ve potansiyel olarak daha fazla yukarı yönlü hareketler bulabileceğini gösteriyor.

Doğal olarak bu gelişme, yatırımcıları yatırım yapmaya teşvik edecektir. Yaşanan son ralli, Proof of Work konsensüsünü tercih eden birçok yatırımcı ve madencinin Ethereum Classic’e geçeceği beklentisiyle desteklenmiş olabilir.

Ethereum Classic’in piyasa değeri büyümesi, özellikle Temmuz ortasından bu yana güçlü bir sermaye akışını doğrulamakta. Temmuz ortasında 2 milyar dolardan az olan piyasa değeri iki katına çıkarak 29 Temmuz’a kadar 5.9 milyar dolara çıktı. Ağ ayrıca geliştirme faaliyetlerinde sağlıklı bir artış yaşadı ve bu nedenle yatırımcıların duyarlılığının artmasına katkıda bulundu.

eth classic analiz

Yaşanan sağlıklı gelişmelerı bir duyarlılık artışı sağlayabilirken, piyasalarda yaşanacak olumlu gelişmeler Ethereum Classic tarafında da karşılık bulacaktır.

Öte yandan, ayılar hakimiyeti geri kazanırsa, ETC’nin kazanımlarını yok edebilirler. ETC’nin Temmuz ayındaki güçlü yükselişi, kripto para biriminin önceki yoğun düşüş döneminden sonra aldığı güçlü talebin bir kanıtı.

Kripto piyasası genel olarak yükseliş gücü gösterdi ancak Mart ayının ikinci yarısında benzer bir sonuç ortaya çıktı. Bu nedenle, benzer bir sonucun ortaya çıkması durumunda yatırımcılar dikkatli hareket etmelidir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın