Ethereum, Bitcoin’i Geçti!

Ethereum ödenen toplam işlem ücretleri sıralamasında Bitcoin’i geride bırakarak bir ilke imza attı. Ethereum bu artışını iki aydır sürdürüyor. İki aydır süren bu artış sonunda Bitcoin’i geçmesini sağladı ve tarihte bir ilk yaşandı.

Piyasa değeri Bitcoin’in altında olmasına rağmen Ethereum Günlük işlem ücretinde Bitcoin’i geride bıraktı.

Messari’nin verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi baz alındığında Ethereum ağında 207.000 dolarlık işlem ücreti ödenmiş. Bitcoin ağında gerçekleşen işlem ücretlerine baktığımızda ise bu rakamın 183.000 dolarda kaldığını söyleyebiliriz.

Bu olayın nedenini araştırdığımız zaman karşımıza çıkan kripto para birimi Tether oluyor. Tether uzun zamandır işlem ücreti olarak Ethereum kullanıyor. Genellikle ise büyük rakamlı işlemlerde kullanınca da bu tip bir sıçramaya destek olmuş oluyor.

Bu gelişmeler sonucunda ise Ethereum’da meydana gelen işlem ücreti 0.17 dolara çıktı. Bu rakam Temmuz ayından bu yana ilk kez görülen bir rakam olarak göze çarpıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.