Ethereum Birleştirmesi Bu Üç Altcoin’i Uçurabilir!

0
Ethereum Birleştirmesi Bu Üç Altcoin'i Uçurabilir!

Yıllardır beklenen “The Merge” veya “Birleştirme” güncellemesi nihayet Ethereum ağı için tamamen hazır gibi görünüyor. Söz konusu bu güncelleme sonrası Ethereum ağı artık hisse kanıtı (PoS) konsensüse geçiş yapmış olacak. Yaşanan bu gelişme ana ağa ek olarak birçok farklı altcoin’in de gidişatını etkileyecek gibi görünüyor.

Ethereum Birleştirmeye Hazırlanıyor

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum, 11 Ağustos günü “Goerli” adlı üç halka açık test ağının sonununcusunu başarıyla tamamladı. Bu, Ethereum’un 19 Eylül’de yayınlanması beklenen “Birleştirme” güncellemesi için herhangi bir gecikme olmayacağı sonucunu doğuran en önemli gelişmelerden birisi.

Ethereum fiyatı, Goerli güncellemesinden sonra %5 artışla yaklaşık 1.950 dolara çıkarak iki aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine ulaştı. Birleştirme ile faydaları artacak altcoin’ler ise ETH’den daha iyi performans göstermeye çalışıyor.

Ethereum

Bu altcoin’ler Eylül ayına kadar ETH fiyatından daha iyi performans göstermeye devam edecek mi? Dilerseniz gelin yazının devamında bu konuyu ele alalım.

Lido DAO (LDO)

Birleşme, Ethereum’un madenciler ordusunu, ekonomik bir pay olarak 32 ETH’ye sahip olması gereken doğrulayıcılarla değiştirecek.

32 ETH gibi görece büyük bir stake gereksinimi ise aracılar için birçok fırsat doğurdu, Lido DAO ise bu kadar ETH’ye sahip olmayan ancak doğrulayıcı olmak isteyenleri bir araya getirdi.

Lido DAO, Merge’in resmi akıllı sözleşmesinde kilitli değer açısından lider stake hizmetidir. Özellikle, yaklaşık olarak stake yapan Coinbase’e liderlik eden ETH 2.0 sözleşmesine 4,15 milyon ETH’ye sahip. Müşterileri adına 1,55 milyon ETH tutuyor.

Lido DAO

Başarılı bir Birleştirme, Lido DAO hizmetlerine olan talebi artırabilir.

Buna karşılık, Ethereum’un Eylül ayında bir PoS zinciri olma olasılığını ilk kez açıkladığı 14 Temmuz’dan bu yana değeri zaten %200’den fazla artan platformun resmi yönetim belirteci LDO için yükseliş kanıtlayabilir.

Bu nedenle LDO, Ethereum’un POS’a başarılı geçişinden en fazla fayda sağlayabilecek kripto varlıklarından birisi olarak ön plana çıkıyor.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC), son haftalarda boğaların dikkatini çeken başka bir varlık. Bu, öncelikle ETH ağından çıkan madenciler için bir sığınak sağlama potansiyelinden kaynaklanmaktadır.

Ethereum Classic, 2016’daki çekişmeli bir hard fork’un bölünmüş zinciri olduğundan, mevcut PoW ETH ağının neredeyse tüm teknik özelliklerini sergiliyor ve bu da onu ETH madencileri için doğal bir sığınak haline getiriyor.

LDO gibi, ETC de 14 Temmuz’da Ethereum’un Birleştirme lansmanı duyurusundan bu yana %200’ün üzerinde ralli yaptı. Bu nedenle, yükseliş trendine devam etme olasılığı Birleşmeden önce ve sonra yüksek.

Ethereum Classic

Optimism (OP)

Optimism ise başka bir Ethereum toplama hizmetlerinden birisi. Başka bir deyişle, zincir dışı toplu işlem verilerini gruplar halinde toplar ve bir fikir birliğine varıldığında sonuçları ETH ana ağına geri gönderir.

Katman-2 olarak adlandırılan çözüm, Birleştirmeden sonra Ethereum’un “Toplama Merkezli Yol Haritasından” yararlanabilir. İlginç bir şekilde, Optimism’in yönetim token’ı OP, Merge çıkış tarihi duyurusundan bu yana yaklaşık %250 arttı.

Optimism OP token

Birleştirmeden sonra Ethereum’un Optimism’i ağında dağıtma beklentileri, OP fiyatı için yükseliş katalizörü görevi görebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın