Ethereum Birleştirmesi Bir Kez Daha Ertelenebilir, İşte Nedeni

0
Ethereum Birleştirmesi Bir Kez Daha Ertelenebilir, İşte Nedeni

Just Drake, Ethereum zorluk bombası olarak adlandırılan sürecin Ağustos ayında aktif olacak şekilde ayarlandığını belirtti ve bu durum Ethereum Birleştirmesi’ni erteleyebilir.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, birleşmeyi Ağustos 2022’de tamamlamak istediğini daha önce de dile getirmişti.

Buterin, 8 Haziran’da Ropsten’deki test sırasında ortaya çıkan sorunların birleşme zaman çizelgesi için kritik olacağına inanıyor.

Ethereum’un zorluk bombasının Ağustos 2022’de patlaması ve ETH blok zincirini yavaşlatması planlanırken. Altcoin’in kurucu ortağı Vitalik Buterin, planlardaki bir değişikliğin Ethereum Birleşmesi’nde gecikmeye neden olabileceği konusunda uyardı.

İlgili Haber  Ethereum Geliştiricisi Birleşme için Tarih Verdi!

Ethereum Birleştirmesi Gecikelebilir!

Kurucu ortak Vitalik Buterin, “Şanghay Web 3.0” geliştirici zirvesinde topluluğa Ethereum Birleşmesi’nin Ağustos 2022 gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini açıklamıştı. Buterin, Proof-of-Stake’e (hisse kanıtı) geçiş için zaman çizelgesi konusunda iyimserliğini korumaya devam etti ancak, testnet uygulamasında sorun çıkması durumunda gecikme yaşanabileceği konusunda da gerçekçi kalmaya devam etti.

Ropsten test ağı, 8 Haziran’da Birleştirme’yi test edecek ve Proof-of-Stake’e yumuşak bir geçiş, etkinliğin zaman çizelgesinin kritik anahtarını oluşturuyor. Sorunların ortaya çıkması halinde, geliştiriciler çözülmesi gereken sorunları belirlemek zorunda kalarak Ethereum Birleştirmesi’ni erteleyebilir. Buterin, bir gecikmenin Birleşmeyi Eylül veya Ekim 2022’ye itebileceğini düşünüyor.

“Herhangi bir sorun olmazsa, Ethereum Birleşmesi Ağustos’ta tamamlanacak ancak her zaman bir sorun riski vardır elbette, ayrıca gecikme riski de vardır ve bu nedenle Eylül 2022 mümkün ve hatta söyleyebilirim ki Ekim 2022 de olabilir.”

Buterin’in bahsettiği problemler, tüm merkezi olmayan uygulamalar ve protokoller ile blok zincirin Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake‘e geçtiğinde ortaya çıkan zorluklardır. Bu nedenle, Ropsten test ağı için planlanan test, Birleştirme’nin zamanında yürütülmesinin anahtarıdır. Test sırasında tanımlanan kritik sorunların çözülmesi uzun sürerse, Birleştirme gecikebilir.

Blok Zincirindeki Zorluk Bombası Yolda

Ethereum araştırmacısı Justin Drake, birleşmenin şu anda yolda ve geliştirme ekibinin öncelik listesinin başında olduğunu açıkladı. Drake, “Ağustos’taki zorluk bombasından önce bunu gerçekleştirmek için güçlü bir arzusu” olduğunu belirtti.

Zorluk bombası ile Drake, blok zincirini yavaşlatmayı amaçlayan Ethereum blok zincirinde kodlanmış bir programı ifade etmektedir. Bu, İş Kanıtı’ndan Hisse Kanıtı konsensüs mekanizmasına geçişi teşvik edecek kritik bir aşamada. Bomba bunu, Birleştirme sonrası Proof-of-Work konsensüs mekanizmasını çalıştıran madencilerin zorluğunu artırarak başarmayı hedefliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın