Ethereum ATH’sine Yaklaşırken, ETH Yatırımcıları Nasıl Hareket Ediyor?

Yaklaşık 2 günlük konsolidasyondan sonra, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bugün %9 oranında yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hareket ediyor. Basın zamanında, ETH fiyatı Ocak 2018’den bu yana ilk kez 150 milyar doları aşan piyasa değeri ile 1.335 dolar seviyesinde işlem görerek %9 arttı.

ETH, 2021 yılına iyi bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. ETH fiyatı, 2021’in başından bu yana sadece ilk dokuz günde yaklaşık %80 değer kazandı. Aylık kazançlarda ise, ETH fiyatı iki katından fazla artış yaşadı. Bu hareket, kripto para birimine artan kurumsal ilginin yanı sıra önümüzdeki ay Şubat 2021’de CME Ether Futures’ın piyasaya sürülmesiyle ilgili tüm heyecanın zemininde geliyor.

On-chain veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, Ethereum için aktif arzı yeni düşüşler yapmaya devam ediyor. 1-2 yıllık bir zaman diliminde ETH aktif arzı, 3 yılın en düşük seviyesi olan 15.7 milyona ulaştı.

Aktif arzdaki düşüş, piyasadaki yükselen ETH sahiplerinin güçlü bir göstergesi. İlginç bir şekilde, Glassnode’dan alınan başka bir veri de 10.000’den fazla ETH coin’i tutan adres sayısının 1 yılın en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor. Bu, ETH balinalarının çok ağır bir birikimle sayılarını arttığı anlamına gelir.

Bitcoin yaklaşık 40.500 dolar seviyelerini konsolide ederken, Ethereum’da bazı güçlü fiyat hareketleri görebiliriz. Kripto para piyasasındaki mevcut ralliye bakıldığında, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmemesi için engel bir durum yok. Kripto piyasası genel olarak ETH’nin potansiyeline güveniyor. ETH bu güveni ve beklentiyi karşılayacak mı göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.