Ethereum Aktif Arzı 5 Yılın En Düşük Seviyesini Vurdu

Ethereum piyasası, son aylarda ikinci kripto para biriminin fiyatını yükselten ivmenin arttığını görüyor. Aktif spot piyasasının ortasında, Ethereum’un aktif arzı yeni görülen düşük seviyelere iniyor.

Glassnode uyarılarına göre, 3-6 aylık bir zaman diliminde ölçülen aktif ETH arzı, 5 yılın en düşük seviyesi olan 5.073 milyon ETH’ye ulaştı. Grafiklere göre, çoğu kripto fiyatının dar bir aralıkta konsolide olduğu 2019’da arzın güçlü bir zirve kaydedildiği görüldü.

Artık aktif bir boğa piyasasında olduğumuza göre, aktif arzın 5 yılın en düşük seviyesine indiğini söyleyebiliriz. Kripto paranın grafiklerde yükselmesi, Ethereum yatırımcıları ve tüccarların güçlü bir “HODLING” davranışının işaretiydi.

Ethereum grafikleri, yıl sonuna doğru ETH’nin fiyatında yedi günlük art arda yükseliş eğilimi ortaya koydu. Altcoin 700 doların üzerinde bir fiyat seviyesinde kaldığı sürece ve Bitcoin 29 bin doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıkça, alt sezonunun açıkca başlayacağını düşünmek mümkün. Bu arada, tüccarlar henüz başlamamış alt sezon için hazır gibi..

Bu coşku, Ethereum’u tutan adreslerin sayısındaki önemli artışa da yansıdı. ETH’ye sahip adreslerin sayısı 51.4 milyonun üzerinde bir ATH’ye ulaştı. Sıfır olmayan adres sayısı ise tüccarların tutumundaki artışın bir yansıması olarak 50.476 milyona ulaştı.

Kaynak: ambcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.