Ethereum Aktif Arzı 5 Yılın En Düşük Seviyesini Vurdu

0

Ethereum piyasası, son aylarda ikinci kripto para biriminin fiyatını yükselten ivmenin arttığını görüyor. Aktif spot piyasasının ortasında, Ethereum’un aktif arzı yeni görülen düşük seviyelere iniyor.

Glassnode uyarılarına göre, 3-6 aylık bir zaman diliminde ölçülen aktif ETH arzı, 5 yılın en düşük seviyesi olan 5.073 milyon ETH’ye ulaştı. Grafiklere göre, çoğu kripto fiyatının dar bir aralıkta konsolide olduğu 2019’da arzın güçlü bir zirve kaydedildiği görüldü.

Artık aktif bir boğa piyasasında olduğumuza göre, aktif arzın 5 yılın en düşük seviyesine indiğini söyleyebiliriz. Kripto paranın grafiklerde yükselmesi, Ethereum yatırımcıları ve tüccarların güçlü bir “HODLING” davranışının işaretiydi.

Ethereum grafikleri, yıl sonuna doğru ETH’nin fiyatında yedi günlük art arda yükseliş eğilimi ortaya koydu. Altcoin 700 doların üzerinde bir fiyat seviyesinde kaldığı sürece ve Bitcoin 29 bin doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıkça, alt sezonunun açıkca başlayacağını düşünmek mümkün. Bu arada, tüccarlar henüz başlamamış alt sezon için hazır gibi..

Bu coşku, Ethereum’u tutan adreslerin sayısındaki önemli artışa da yansıdı. ETH’ye sahip adreslerin sayısı 51.4 milyonun üzerinde bir ATH’ye ulaştı. Sıfır olmayan adres sayısı ise tüccarların tutumundaki artışın bir yansıması olarak 50.476 milyona ulaştı.

Kaynak: ambcrypto

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın