Ana Sayfa Koinler Ethereum (ETH) Ethereum Ağında Meydana Gelen Bu Üç Önemli Gelişmenin ETH Fiyatına Etkisi Ne...

Ethereum Ağında Meydana Gelen Bu Üç Önemli Gelişmenin ETH Fiyatına Etkisi Ne Olacak?

0

Ethereum, son iki günde ağda eşzamanlı olarak meydana gelen üç önemli olay yaşadı: ilk deflasyon gün, madencilik zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve 200.000 ETH token’ının yakılması. Tüm bu gelişmeler piyasa tarafından sıcak bir şekilde karşılandı ve yazım sırasında Ethereum, 2021’deki en yüksek seviyesine yaklaşarak neredeyse 4.000 dolardan işlem görüyor.

Madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bitcoin’in hashrate’i, madenciliğin Çin’de yasaklanmasından sonra hala toparlanma aşamasında olsa da; Ethereum’un hasrate’inin çoğu Kuzey Amerika ve Avrupa’dan gelmesi nedeniyle bu gelişmelerden çok fazla zarar görmedi. Şu an itibariyle, Ağustos ayındaki düşüşün ardından Ethereum hashrate’i tamamen toparlandı ve madencilik zorluğuyla aynı anda yeni bir ATH’ye ulaştı.

Kaynak: Etherscan

Artan madencilik zorluğu, tipik olarak piyasa tarafından olumlu bir işaret olarak kabul edilir, çünkü madencilerden daha az satış baskısı anlamına gelir ve bu da herhangi bir varlık için yükseliş trendini kolaylaştırır. Madencilik zorluğu doğrudan madencilik gücüne bağlıdır ve buna göre yükselir.

200.000 ETH yakıldı

İki hafta önce, yakılan ETH seviyesi 100.000’e ulaşmıştı. Ağdaki artan işlem hacmi nedeniyle, şimdiden 100.000 coin daha yakıldı. Artan yanma oranı, koleksiyonculardan büyük yatırımlar çeken çeşitli NFT projelerinin başlatılmasından sonra artan yüksek işlem ücretlerinden kaynaklandı.

Kaynak: Etherscan

Yüksek yanma oranı, mevcut Ethereum boğa koşusunda da rol kritik bir oynuyor, çünkü bu boğa koşusu; kripto paranın deflasyonist bir varlığa geçişi sırasında değişen doğasından besleniyor. 5 Eylül’de; 24 saat içinde madenciler tarafından çıkarılandan daha fazla Ethereum yakıldığı için Ethereum ilk deflasyonist gününü yaşadı.

Piyasanın tepkisi ne oldu?

Gün içinde Ethereum, 4.000 dolarlık direnç seviyesini dört seferden fazla test etmiş durumda ve yazının yazıladığı sırada 3.937 dolardan işlem görüyor. Şu an itibariyle, Ethereum bahsedilen direnç bölgesini geçebilmiş değil.

1 Eylül’de Ethereum tekrar artış yaşamaya başladı ve bu ralli yüzde 20 büyüme ile sonuçlandı. Fiyattaki artışın DeFi ve NFT pazar performansının Ethereum, BSC ve Polygon gibi ağlara ek yatırım çekmesinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın