Ethereum 2000 Dolar! – Birleştirme Öncesi Fiyat Yükseliyor

Ethereum Birleşmesi Eylül ayında yayınlanacak ve bu süreye oldukça az zaman kaldı. Ethereum taraftarları ise heyecanını yansıtacak şekilde bir satın alma eğilimini arttırdı.

CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum (ETH) boğa koşusuna devam etti ve Cuma günü geç saatlerde Mayıs ayından bu yana ilk kez 2.000 dolar seviyesini geri almayı başardı.

Piyasa değerine göre ikinci sırada yer alan kripto para, haber hazırlanırken son 24 saatte %7 ve geçen hafta %17 artarak 2.014 dolara kadar yükselti. Sonuç olarak son bir ayda fiyatını neredeyse ikiye katladı.

Coinglass’in paylaştığı veriler, son 24 saat içinde 152 milyon dolardan fazla Ethereum short işleminin tasfiye edildiğini ortaya koydu. Beaconscan’dan alınan verilere göre, metrik için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan ETH 2.0’a 13.2 milyon ETH stake edilmiş durumda.

Ethereum Neden Yükseliyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu haftanın başında Goerli test ağında başarılı bir test gerçekleştirdi ve 15 veya 16 Eylül’de beklenen ana ağ birleşmesinden önce hisse kanıtı konsensüsüne geçiş denemesini başarıyla test etti.

Test ağları, geliştiricilerin piyasaya sürülmeden önce deneme yapmalarına olanak tanıyan Ethereum’un gelişimsel bir sürümüdür.

Ethereum ana ağının enerji yoğun bir çalışma kanıtı (PoW) mekanizmasından bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasına geçişi, genel ağ verimliliğini arttıracak ve enerji tüketimini %99’a kadar azaltacak.

Yükseltmenin aynı zamanda Ethereum’un yüksek işlem maliyetlerini düşürmesi bekleniyor, ancak birleşme sonrası ETH ağının bazı çekirdek geliştiricilerinin vaat ettiği kadar iyi gitmeyeceğine dair beklenti de var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.