Nisan 9, 2022

Ethereum 2.0, ETH Fiyatını 10.000 Dolar Yapabilir mi?

Ethereum 2.0 yükselmesi veya “birleştirmesi” uzun zamandır beklenen bir gelişme. Bu gelişme henüz yayına dahi alınmadan sık sık Ethereum fiyatı üzerinde olumlu etkiler yaratıyor. Uzmanlara göre bu güncelleme sonrası ETH fiyatı 10.000 dolarlık fiyat etiketine doğru hareket edebilir. Dünyanın en büyük altcoini ve ikinci kripto para birimi son gün içerisinde %23’ün üzerinde bir artış kaydetti.

Ethereum 2.0 ile Fiyat 10.000 Doları Geçebilir

Kripto dünyasının tanınan isimlerinden Lark Davis, Ethereum 2.0’ın ETH’yi 10.000 dolarlık fiyat seviyesine götürecek katalizör olacağını öne süren bir tweet paylaştı.

Milyarder Mark Cuban, yakın zamanda sık sık yaklaşmakta olan yükseltme konusunda “çok iyimser” olduğunu belirtmeye devam ediyor.

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes de daha önce, ETH’nin yıl sonuna kadar 10.000 dolarlık fiyat seviyesini geçeceğini tahmin etmişti. Hayes, hisse kanıtına (PoS) geçişle birlikte ağın bir tahvil gibi davranacağını söyledi. Ancak Hayes, Bitcoin’in (BTC) temelde hiçbir şey getirmeyen saf para olduğunu da ekledi.

BitMEX’in kurucu ortağı, 2022 yatırımını %75 ETH ve %25 BTC olarak ayırdığını belirtti. Bu arada, önceki tahsisi bu yılın başında %50 BTC ve %50 ETH olarak belirlenmişti.

Ethereum’da Yükseliş Hissiyatı Güçleniyor

Uzun zamandır beklenen yükseltme, Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini altyapı değişiklikleri yoluyla yükseltmeyi amaçlayacak olan tarihe yaklaşıyor. Bu yükseltmenin ana noktası, bir iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından bir hisse kanıtı (PoS) modeline geçmek olacaktır. Yükseltmenin ayrıca ETH’nin enerji tüketimini %99’a kadar azaltması bekleniyor.

Ethereum (ETH), son 30 günde %23’ün üzerinde bir artış kaydetmeyi başardı. Nispeten, Bitcoin aynı zaman diliminde sadece %9 artış gösterdi. ETH, haber hazırlanırken ortalama 3.215 dolar fiyatla işlem görüyordu. CoinMarketCap’e göre, dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin toplam piyasa değeri 386,8 milyar doların üzerinde.

Ethereum üzerindeki ilgi diğer altcoinlere de sıçradı ve Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi PoS tokenlerinin fiyatlarından da bu durumdan faydalandı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.