ETH Kurucusu Bu Kripto Paralara Karşı Uyardı: Kaybedersiniz!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin bugün yaptığı paylaşımla yatırımcıları bazı kripto projelerinden uzak durmaları konusunda uyardı.

Vitalik Buterin, “Testingtesting62831” adlı bir Reddit forumda tartışılan tüm kripto paraların shitcoin olduğunu iddia etti. ETH kurucusuna göre bu kripto paralara yatırım yapmak, yatırımcıların para kaybetmesine yol açabilir. Dahası Buterin okuyuculara bu tür forumlardan uzak durulmasını tavsiye etti.

“BITE ve bu başlık altında konuşulan diğer coin’ler shitcoin’lerdir. Hiçbir kültürel veya ahlaki değerleri yoktur. Bu kripto paralara yatırım yaparsanız muhtemelen onlara yatırdığınız paranın çoğunu kaybedersiniz. Ben bu projelere büyük ölçüde karşıyım.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Shitcoin ifadesi düşük kaliteli projeleri tanımlamak için kullanılan bir terim olarak kabul edilir. Genel olarak, küçük yatırımcılar bu shitcoin’lere yatırım yapar ve para kazanmayı umar, ancak sonunda paralarını kaybederler.

Vitalik’in geçmişte çok sayıda shitcoin olarak adlandırılan token’lardan sattığını belirtmekte fayda var. Sadece iki gün önce Vitalik Buterin, milyonlarca düşük değerli meme coin’i elinden çıkardı. MOPS, CULT, SHIK ve BITE gibi token’ları Ethereum’a (ETH) dönüştürdü. ETH kurucusu token’ı sattıktan sonra SHIK fiyatı %95.8 düştü. Diğer kripto paralar da benzer şekilde değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.