Eski Ripple CTO’su Jed McCaleb, XRP Varlıklarını Satmaya Devam Ediyor

XRPscan’den alınan verilere göre, geçtiğimiz 10 gün içinde, eski Ripple CTO’su ve şirketin kurucu ortağı Jed McCaleb, satılmak üzere kalan zulasından 200 milyonun üzerinde XRP coin çıkardı.

XRP işlemlerini izleyen XRPscan hizmeti tarafından sağlanan veriler, 15 Nisan’dan bu yana, 2012’de Ripple Labs’ın kurulmasına yardım eden Jed McCaleb’in “tacostand” XRP cüzdanından 11 işlem gerçekleştirdiğini ve 202 milyon XRP’nin satılmasını sağladığını gösteriyor.

Bu miktar fiat para cinsinden 231.899.940 dolara eşdeğerdir.

Kaynak: XRPscan

“Tacostand”ın kuruluşu, McCaleb’in Ripple Labs’ten ayrıldığı 2013 yılına dayanıyor. McCaleb Ripple’dan ayrıldıkdan sonra ona rakip olan kendi blockchain platformu Stellar’ı kurmuştu.

Tazminat olarak aldığı dokuz milyar coin’in tamamını boşaltması en başından beri anlaşma ile yasaklanmıştı. Uzlaşma anlaşmasının hükümlerinden biri olarak McCaleb sahip olduğu XRP’yi yalnızca küçük parçalar halinde satması gerekiyor.

McCaleb’in XRP Varlıkları Küçülüyor

Jed McCaleb’in “tacostand” cüzdanında kalan 322.3 milyon XRP ile birlikte iki milyardan az XRP coin’i kaldı.

Blockchain araştırmacısı ve analisti Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in günlük bazda yaklaşık 22.6 milyon XRP satmasını bekliyor, bu da Ripple kurucusunun kalan iki milyar XRP’sinin bu yıl Ağustos-Eylül’e kadar tükenebileceği anlamına geliyor.

XRP 1 Doların Üzerinde Kalmaya Devam Ediyor

16 Nisan’da en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP, CoinMarcetCap verilerine göre 1.96 dolar ile yıllık zirveye ulaştıktan sonra 1.04 dolar seviyesine geriledi ve o aralıkta işlem görüyor.

26 Nisan’da 1 doların altına düştükten sonra, dijital para toparlandı ve yazının kaleme alındığı anlarda 1.20 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.