Ocak 7, 2022

Eski BitMEX CEO’sundan Korkutucu Tahmin: Bu Coin’ler %90 Çakılabilir!

Arthur Hayes, FED’in faiz oranlarının artmasını destekleyen duruşunun bir sonucu olarak kripto para piyasasının büyük olasılıkla darbe alacağına inanıyor.

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, iç karartıcı bir Medium gönderisinde altcoin’lerin şu anda işlem yaptıkları seviyelerden yüzde 90 düşebileceğine dair öngörüsünü paylaştı.

Hayes ayrıca “diamond hands”in (elmas eller-büyük fiyat dalgalanmaları sırasında panik yapmayan ve elindekileri satmayan yatırımcı türü) Bitcoin’i “felaket bir düşüşten” kurtarabileceğini iddia ediyor ve kurumsal yatırımcıların değişen piyasa koşullarına yanıt olarak pozisyonlarını tasfiye etmekten korkmayacaklarını savunuyor.

“Lord Satoshi’ye inanmazlar veya herhangi bir bağlılıkları yoktur.”

Karamsar bir tahmin yürütmesine rağmen eski CEO, iki amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) alternatif coin’lere (altcoin) kıyasla çok daha az düşeceğine inanıyor:

“Üç ila altı aylık bir zaman diliminde Bitcoin’in 30.000 doların altında ve Ether’in 2.000 doların altında işlem yapabileceğine ikna olursam, tüm shitcoin’lerimi çöpe atacağım… Bu shitcoin’ler gerçek bir kripto riskinde yüzde 75’ten yüzde 90’a varan oranlarda düşebilir.”

Hayes’e göre, ABD Federal Rezervi giderek faiz oranlarının artmasını destekleyen bir hal alıyor ve bu da kripto para piyasası için kuvvetli bir direnç kaynağı anlamına geliyor.

Kripto armatürü, Fed bilançosunun büyümesi ile Bitcoin fiyatı arasındaki pozitif korelasyona işaret etti. Merkez bankası tahvil alımını ısrarla geri çevirdiğinden dolayı, Hayes’e göre “para basımı” anlatısı artık geçerli değil:

“M2 yakın gelecekte yüzde 0’a ulaşma ve hatta muhtemelen olumsuz olma yolundaysa, doğal sonuç, Bitcoin’in (ağ üzerinden işlenen kullanıcı veya işlem sayısında asimptotik büyümenin olmaması) de önemli ölçüde düşme yolunda olduğudur.”

Hayes, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının artık “1 numaralı Halk Düşmanı” olarak ortaya çıkan enflasyonla mücadele konusunda kararlı olduklarını söylüyor:

“Köylüler; et, sebze, taksi, kira ve diğer ihtiyaçların aldıkları ücretlerinden daha hızlı arttığının farkına vardıkları için uyandılar.”

Eski CEO, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yüzde 2’nin altına düşerse Fed’in faiz oranlarının artmasını destekleyen duruşunu bırakabileceğine inanıyor ki bu pek olası değil.

Hayes ayrıca, Kasım ayında yapılacak 2022 ABD seçimlerinden önce enflasyonun bir numaralı öncelik olmayı bırakması halinde merkez bankasının rotasını tersine çevirebileceğine inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : u.today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.