Eski BitMEX CEO’su Uyardı: Bu 2 Coin Epik Bir Çöküşün Eşiğinde

0
Eski BitMEX CEO'su Uyardı: Bu 2 Coin Epik Bir Çöküşün Eşiğinde
  • Daha önce Bitcoin ve Ethereum çöküşünü öngören eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) feci bir çöküşün eşiğinde olduğu konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Yakından takip edilen bir kripto kapitalisti ve skandallı Bitmex türev borsasının kurucusu hem kripto piyasası hem de geleneksel piyasaları etkileyen “kızıl Pazartesi” sonrasında konuştu ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyelerinden halihazırda büyük düşüşler yaşamasına rağmen, bu kripto para birimlerinin başka bir büyük satış olayının eşiğinde olduğuna dair bir uyarı yayınladı.

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, merkezi olmayan finans (DeFi) analitik platformu Parsec’i kullanarak zincir üzerindeki verileri yakından takip ettiğini söylüyor.

Hayes’e göre bu platformda Wrapped Bitcoin ve Ethereum ile ilgili olan on-chain veriler ve listelenmiş & listelenmemiş opsiyon akışları, borrower‘ların/borçluların taahhütlerini yerine getirememesinden kaynaklanan tasfiyelerin çoğunun bu haftaki kripto yıkımının ardından gerçekleştiğini gösteriyor.

DeFi oyuncularının kripto piyasası için bir miktar tehdit oluşturduğundan bahseden Hayes, gözünün bayiler veya piyasa yapıcılar arasındaki sınırı ortaya çıkarmak için option akışlarınında (opsiyon sipariş akışı, kurumsal yatırımcılar tarafından satımların, call’ların ve hisse faaliyetlerinin izlenmesi) olduğunu söylüyor.

Piyasanın davranışına gelince, Hayes, BTC için 20.000 dolar ve ETH için 1.000 doların şu anda en önemli fiyat seviyeleri olduğuna inanıyor, çünkü bunlar piyasanın büyük satış baskısı tarafından saldırıya uğramasını engelliyor. Daha önce de belirtildiği gibi, satım opsiyonları kullanım fiyatına yaklaşırsa, bayiler spot varlıklarını satmak zorunda kalacak ve bu da spot BTC varlığı üzerinde baskı yaratacaktır. Aynı kural Ethereum trader’ları için de geçerli olacak.

Opsiyon ticaretinde kullanım fiyatı, bu durumda BTC ve ETH olan sözleşmenin dayanak varlıklarının satılabileceği fiyat seviyesidir. Hayes’e göre, BTC için 20.000 ABD Doları ve 1.000 ABD Doları ETH’ye ne kadar yaklaşırsak, daha fazla piyasa yapıcının Bitcoin ve Ethereum’larını satmak zorunda kalacak.

kripto piyasası

Bu seviyeler aşılırsa, kripto girişimcisi, büyük oyuncuların açık piyasada BTC ve ETH varlıklarını tasfiye etmek zorunda kalacağı konusunda uyarıyor.

“Grafikler söz konusu olduğunda, Lord Satoshi dua kitabınızı çıkarsanız ve lordun kripto piyasalarının ruhuna merhamet gösterdiğini umsanız iyi olur. Çünkü bu seviyeler bozulursa, grafikleriniz bir süre için işe yaramaz olacağı için bilgisayarınızı da kapatmak isteyebilirsiniz…

Bu seviyeler olan 20.000 dolar BTC ve 1.000 dolarlık ETH fiyatı ihlal edilirse, bayiler pozisyonlarını hedge ederken spot piyasalarda büyük satış baskısı bekleyebiliriz. Ayrıca bazı tezgah üstü satıcıların uygun şekilde hedge yapamayacaklarını ve iflas edebileceklerini de bekleyebiliriz.

Yazım sırasında, Bitcoin 21.265 dolardan el değiştirirken, Ethereum 1,117 dolar seviyesinde bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın