EOS Yükselişiyle Şaşırttı! İşte Yükselişin Nedeni

0

EOS ve bir blockchain yazılım şirketi olan Block.one arasındaki sorun yeniden manşetlere taşındı.

Geçmiş dönemde, EOS topluluğu, Block.one tarafından EOSIO için üretilen kod üretiminin hızında ve kalitesinde önemli bir düşüş de dahil olmak üzere birkaç aksiliğe tanık oldu. EOS Network Foundation’ın (ENF) sıkıntılı bir geçmişi olduğu söylenebilir.

EOS Vakfı’nın “topluluk tarafından seçilen CEO’su” Yves La Rose, bazı önemli endişelerini dile getirdi. Rose tarafından yapılan açıklama şaşırtıcı değildi. Burada sorulması gereken soru topluluğun, topluluk genelinde duyguları canlandırmasına yardımcı olabilecek bir planı var mı?

EOS kurucusu Daniel Larimer, EOS markasını yeniden şekillendirmeyi ve yeniden yapılandırmayı önerdi. Bu, topluluk üyelerinin katılımına sağlamak ve topluluk büyümesini teşvik etmek için yeni bir vizyonu ve hedefleri formüle edebilir. Ekosistemin en büyük DAO olmasına ya da en azından biri olmaya çalışmasına yardımcı olabilecek bir plan.
Yves La Rose, tweetinde ayrıca şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük DAO’su olan EOS’un temsilcileri olarak ENF, yeni bir döneme girerken yeni yatırımcıları, geliştiricileri, işletmeleri ve bireyleri açık yüreklilikle karşılıyor.”
Yukarıda bahsedilenler, token fiyatında bir miktar ivmeyi tetiklemiş ve bir katalizör görevi görmüş olabilir. EOS 24 saat içinde %8’den fazla değer kazandı ve 3.40 dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyor.”

Artan Gerilimler

EOS Network Foundation (ENF) ve BlockOne arasındaki çatışma son birkaç haftadır kızışıyor. ENF, BlockOne’un ağın çıkarlarından uzaklaştığını ve vaatlerini yerine getirmediğini iddia ediyor.

Topluluk, önümüzdeki beş yıl içinde dağıtılacak olan 67 milyon EOS – 250 milyon dolar değerinde– işlemini engellemeye karar verdi.

Bu gelişme gerçekten sürpriz olmadı. La Rose, kısa süre önce EOS’un artık BlockOne’a güvenemeyeceğini, şirketin vaatlerini yerine getirmediğini ve ağ desteğinden yoksun olduğunu belirtti.

Yine de La Rose yükseliş beklentisi içinde ve EOS’un parlama potansiyeline karşı kararlı. “EOS ağı, Block.one’u kovmak ve onlara token vermeyi durdurmak için oy vererek geleceğini kendi ellerine aldı. Bu, EOS için yeni bir dönemi başlatıyor ve bir topluluğun kendileriyle uyuşmayan kurumsal çıkarlara karşı durmasını sağlamak için blockchain’in gücünü vurguluyor” diye ekledi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın