EOS, En Büyük 5’inci Kripto Para Birimidir Bunun Sebepleri Nelerdir?

0

EOS, Coinmarketcap platformuna göre 3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip beşinci en büyük kripto para birimi olarak gözükmektedir. EOS 3.7 $’dan alıcılarını bulmakta.

EOS ile ilgili bu kadar özel olan ne?

EOS, Block.IO tarafından kurulan EOS.io adlı bir Blockchain projesinin kripto parasıdır. İşlem ücretlerini yok eden birkaç girişimlerden biridir. Bu kullanıcıların hiçbir ücret ödemeden kullanabilecekleri anlamına gelir.

EOS, ademi merkeziyetçiliği uygulama barındırma, kurumsal çözüm depolama ve akıllı sözleşme özellikleri sağlamak için bir amaç ile geliştiriliyor. Bu da EOS’u Bitcoin ve Ethereum Blockchain’de olan  ölçeklenebilirlik problemini çözüm yolları bulurken öne çıkarır. İşlem ücretlerinin ortadan kaldırılması, ekibin bir diğer amacıydı.

EOS tarafından işletilen akıllı sözleşme platformu, saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirilmesine olanak verebilir. EOS, Ethreum platformundan daha üstün olan merkezi olmayan DApp platformu oluşturma durumuna sahiptir. Ethereum platformu, ademi merkeziyetçi bir uygulamada gelişimi ve akıllı sözleşmelerinin sonuna kadar kullanılmasıyla tanınır. Ancak, yüksek işlem ücreti ile birlikte yavaş işleyiş kullanıcıların bir sorunu olmuştur. EOS platformu, platformada oluşturulan tüm DApp’ler için ücretsiz işlemler sunarak bu sorunları ortadan kaldırmayı öncelik haline getirmeyi amaçlamıştır.

EOS şifreli para biriminin diğerlerine göre daha az belirgin olması nedeniyle farklıdır. EOS kripto para birimi ön madenciliğe sahip değildir, fakat blok üretimine dikkat etmek için blok üreticilerini kullanır. EOS bir seferede sadece 21 blok zincirinde işleme izin vermekte.

EOS şu anda 906 milyon mevcut arzı ve toplamda 1 Milyar arzı bulunmakta. 29 Nisan 2018’de, genel piyasanın gerilemesinde izleyen eğriye bakmadan önce, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan olan 21 $ seviyelerini gördü.

Kaynak: Zycrypto

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın