Enjin (ENJ) Coin Analizi: Potansiyel Artmaya Devam Ediyor!

0

ENJ, küçük geri çekilme aşamasından sonra etkileyici bir toparlanma gösterdi. Token, bu haftanın en düşük seviyesinden yaklaşık %50 arttı ve aynı zamanda 3.53 dolarlık Tüm Zamanların En Yüksek Direncini de kırdı. Bu direncin üzerinde devam eden token fiyatı, ENJ’de güçlü bir ralli başlatabilir.

Önemli Teknik Seviyeler

  • ENJ fiyat hareketi, günlük zaman çerçevesi grafiğinde bir ‘kupa ve kulp’ oluşturuyor. Bu yatırımcılar için mükemmel bir fırsatı gösteriyor olabilir.
  • Günlük RSI grafiği, ENJ fiyatı için önemli bir düşüş eğilimi gösteriyor.
  • ENJ tokenindeki gün içi işlem hacmi 1,6 Milyar dolar seviyesinde, bu da %51,4’lük bir artışa işaret ediyor.

Kupa ve kulp modelinin boyun çizgisi, aynı zamanda ATH direnç seviyesini temsil ediyor yani 3,53 doları temsil ediyor. 19 Kasım tarihinde ENJ, bu genel dirençten aldatıcı bir çıkış sağladı ve tüccarlar için bir giriş sinyali tetikledi.

Önemli EMA’lar (20, 50, 100 ve 200), ENJ için güçlü yükseliş hizalamasını gösteriyor. Ayrıca, 20 EMA hattı, token fiyatına güçlü destek sağlıyor.

69’daki Göreceli Güç Endeksi, tokenin yükseliş hissini sürdürdüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, RSI, grafiğinde bu yükseliş rallisi için şüpheler gösteren önemli bir düşüş farklılığı gösteriyor.

ENJ/USD Grafiği: 4 Saatlik Zaman Çerçevesi

ENJ fiyatı, uygun desteği kontrol etmek amacıyla 3,53 dolarlık boyun çizgisine geri dönmüş durumda. Grafik, bu tokende güçlü bir yükseliş momentumu olduğunu gösteren 4 saatlik bir yükseliş mumu gösterdi. Bununla birlikte, RSI’daki düşüş farklılığı göz ardı edilmemeli ve bu nedenle kripto tüccarları, uzun bir ticaretle girerlerse katı risk yönetimini takip etmelidir.

Günlük-geleneksel pivot seviyelerine göre, bu token için en yakın direnç 4,66 dolar ve daha sonra 5,85 dolar olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın