Enjin Coin Fiyat Tahmini: ENJ’de Düşüş Devam Edecek Mi?

Enjin Coin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.12 dolar’a ulaşmasının ardından yükselişini durdurdu. Birkaç geçici destek seviyesinde tutunamadı ve ayılar kontrolü ele aldı.

Enjin Coin’in yukarı doğru hareketi, azalan trend çizgisinin altında sınırlandırıldı. Halihazırda kaybedilen destek seviyeleri arasında 4 saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA), 2.5 dolar seviyesi ve en son 100 SMA yer alıyor.

Şu anda Enjin Coin, 2 dolar seviyesinde işlem görüyor. MACD göstergesi de, ayıların fiyat üzerindeki etkisini görmemizi sağlıyor. Şu anda MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin altında kalarak düşüş görünümünü güçlendiriyor. MACD göstergesinin sinyal çizgisinin altına düşmesi aşağı yönlü bir sinyal oluşturmakta olup satış zamanının geldiğine işaret edebilmektedir.

Bunların yanında 4 saatlik Parabolik SAR göstergesi de yazı yazılırken düşüş eğilimi gösteriyor. Bu gösterge şu anda fiyatın üzerinde (aşağıda görülebilir). Parabollar (noktalar) fiyatın üzerinde kaldığı sürece, muhtemelen 1.4 dolar’a doğru bir kırılma yaşayacağız. Aynı zamanda 4 saatlik grafikte düşüş görünümü, aşırı satım bölgesine girerken Göreli Güç Endeksi (RSI) tarafından teyit edildi.

Enjin Coin, IntoTheBlock’un IOMAP on-chain metriğine göre, muazzam bir desteğe sahip bir alanda yer alıyor. Model, 1.85 ile 1.92 dolar arasındaki çok sağlam desteği ortaya koyuyor. Burada 80 adres yaklaşık 16.8 milyon ENJ satın aldı.

Artan yönde, 2.28 ila 2.34 dolar arasındaki alıcı yoğunluğu dışında yol nispeten pürüzsüz. Burada yaklaşık 1.900 adres daha önce 13.5 milyon ENJ satın almıştı. Alıcılar bu engelin üstesinden gelmek için yeterli baskı oluşturursa Enjin Coin, yükseliş trendini tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru sürdürebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.