Emirates NBD’den Büyük Blockchain Çözümleri Anlaşması

0

Dubai Ticaret ve Sanayi Odası (DCCI) Emirates NBD ile bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı.

Suudi Gazete’de yayınlanan 14 Ekim tarihli bir habere göre Dubai’de uluslararası bir iş merkezi olarak faaliyet gösteren DCCI’nin Dubai’nin devlet bankası Emirates NBD ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Varlıklar yoluyla en büyük Orta Doğu bankacılık gruplarından biri olan banka, Dubai’deki ticaret işlemlerini sayısallaştırmak için blockchain teknolojisini kullanan Dubai 10X girişimi olan Digital Silk Road için ticari finansman çözümleri sunacak.

Dubai 10X, hükümetin çeşitli bölümlerinin, yönetim ve operasyonlarında yeni teknolojiler araştırmak ve uygulamakla görevli olduğu bir programdır.

DCCI başkanı ve CEO’su Hamad Buamim, Emirates NBD ile olan anlaşmanın önemli bir hareket olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Ticaret finansmanı, ithalatçı ve ihracatçılara yönelik işlemleri kolaylaştırırken uluslararası ticareti kolaylaştırmak için günümüzde kullanılan en önemli araçlardan biri olmaya devam ediyor.”

DCCI, Temmuz başında, Uluslararası Ticaret Odası ve Singapur merkezli blockchain başlangıcı Perlin ile blockchain ticaret çözümlerinin benimsenmesini teşvik etmek için bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Aynı ay, DCCI, 2020’de blockchain teknolojisine dayalı Müşteri Bilginizi Tanıma Konsorsiyumu’nu başlatmak için Dubai Uluslararası Finans Merkezi, Mashreq Bank ve fintech firması Norbloc ile başka bir ortaklığa girdi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın