Emin Gün Sirer: COVID-19 Kripto Paralara Olan İlgiyi Tazeledi!

0
318

Emin Gün Sirer, COVID-19’un kripto para birimine bakış açımızı nasıl değiştirdiğiyle ilgili düşüncelerini paylaşmak için Decrypt Daily podcast’ine katıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, devam eden bir ekonomik kargaşaya neden oldu. Bu belirsizlik ortasında kripto topluluğu da, kripto paraların hangi rolü üstlenebileceğine dair merak içindeler. Sirer, insanlar evden yatırım ve iş yapmanın yeni yollarını ararken, kripto paranın önemli bir etki yaratmaya hazır olduğunu söyledi.

“Olağanüstü bir zaman geçiriyoruz, bir dizi makro eğilimin ortaya çıktığını ve kripto alanını oldukça önemli ölçüde etkilediğini göreceğiz.”

Söz konusu makro trendlerden biri de enflasyon. Sirer’e göre, dünyanın dört bir yanındaki büyük ekonomilerin enflasyona izin vermekten başka seçeneği yok. Sirer bu konuyla ilgili, “İnandırıcı bir enflasyon tehdidiyle gelmeleri gerekiyor, yoksa para kenarda kalacak” ifadelerini kullandı.

Sirer, enflasyon oranları yükselmeye devam ederken tüketicilerin nakitlerini değeri düşmeden önce harcama ihtiyacı hissedeceklerini düşünüyor. Başka bir deyişle insanlar kripto dahil alternatif yatırımlar arıyor. Sirer şu ifadeleri kullandı:

“Yalnızca farklı bir varlık türü değil, yalnızca diğer varlıkların hareketinden bağımsız değil, aynı zamanda yeni bir ekonominin temeli olarak kendi içsel değerine de sahip olabilir.”

Sirer sadece kripto paralar ile ilgili konuşmadı. Bunun yanında blockchain teknolojisine de değindi. Sirer’e göre Blockchain dünyayı tamamen kökten değiştirecek ve bu değişim herkesi etkileyecek bir şekilde gerçekleşecek. Son olarak Sirer, şu sözleri dile getirdi:

“İnsanların evlerine hapsolmuş olmaları ve fonksiyonlarımızın çoğunu online olarak yerine getirmemiz gerektiği gerçeği, BLOCKCHAİN ve kripto para birimlerine olan ilgiyi tazeledi.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın