Emin Gün Sirer: COVID-19 Kripto Paralara Olan İlgiyi Tazeledi!

Emin Gün Sirer, COVID-19’un kripto para birimine bakış açımızı nasıl değiştirdiğiyle ilgili düşüncelerini paylaşmak için Decrypt Daily podcast’ine katıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, devam eden bir ekonomik kargaşaya neden oldu. Bu belirsizlik ortasında kripto topluluğu da, kripto paraların hangi rolü üstlenebileceğine dair merak içindeler. Sirer, insanlar evden yatırım ve iş yapmanın yeni yollarını ararken, kripto paranın önemli bir etki yaratmaya hazır olduğunu söyledi.

“Olağanüstü bir zaman geçiriyoruz, bir dizi makro eğilimin ortaya çıktığını ve kripto alanını oldukça önemli ölçüde etkilediğini göreceğiz.”

Söz konusu makro trendlerden biri de enflasyon. Sirer’e göre, dünyanın dört bir yanındaki büyük ekonomilerin enflasyona izin vermekten başka seçeneği yok. Sirer bu konuyla ilgili, “İnandırıcı bir enflasyon tehdidiyle gelmeleri gerekiyor, yoksa para kenarda kalacak” ifadelerini kullandı.

Sirer, enflasyon oranları yükselmeye devam ederken tüketicilerin nakitlerini değeri düşmeden önce harcama ihtiyacı hissedeceklerini düşünüyor. Başka bir deyişle insanlar kripto dahil alternatif yatırımlar arıyor. Sirer şu ifadeleri kullandı:

“Yalnızca farklı bir varlık türü değil, yalnızca diğer varlıkların hareketinden bağımsız değil, aynı zamanda yeni bir ekonominin temeli olarak kendi içsel değerine de sahip olabilir.”

Sirer sadece kripto paralar ile ilgili konuşmadı. Bunun yanında blockchain teknolojisine de değindi. Sirer’e göre Blockchain dünyayı tamamen kökten değiştirecek ve bu değişim herkesi etkileyecek bir şekilde gerçekleşecek. Son olarak Sirer, şu sözleri dile getirdi:

“İnsanların evlerine hapsolmuş olmaları ve fonksiyonlarımızın çoğunu online olarak yerine getirmemiz gerektiği gerçeği, BLOCKCHAİN ve kripto para birimlerine olan ilgiyi tazeledi.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.