Ocak 17, 2024

Elon Musk’tan İlham Alan XAI 3 Günde Yüzde 130 Arttı! XAI Alternatifi Coinler Hangileri?


Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Bu yıl piyasaya sürülen ve adını Elon Musk’un yapay zeka sektöründe faaliyet gösteren xAI girişiminden alan XAI coin, son zamanlarda şaşırtıcı bir artış gösterdi ve 3 günde yüzde 130 oranında arttı.

Elon Musk, Temmuz 2023’te xAI adında bir yapay zeka şirketi kurduğunu açıklamıştı. Musk’un tweet’i şöyleydi: “Gerçeği daha iyi anlamak için XAI’nin kurulduğunu duyuruyorum.” Gizemli bir biçimde yapılan bu duyuru, birçok kişinin yeni şirketin hedefleri, ürünleri veya finansmanı hakkında merak etmesine neden oldu.

XAI coin, Elon Musk’un yapay zeka şirketinden esinlenerek oluşturuldu. XAI Vakfı ve Offchain Labs tarafından Arbitrum temelinde oluşturuldu. AAA oyunları için oluşturulmuş bu Katman-2 blok zincirinin temel amacı, blok zinciri teknolojisinin oyunlara girmesine öncülük etmek. Çeşitli oyun içi öğelerin edinilmesine yardımcı olarak oyun ekosistemlerini merkeziyetsiz ve tamamen şeffaf bir hale getiriyor.

Binance’de de listelenen bu coinin şu anki fiyatı, CoinMarketCap verilerine göre 1.01 dolar. Fiyatının hızlı bir şekilde artmasıyla daha büyük bir kitlenin ilgisini üzerinde topluyor. Bu da altcoin için iyimser bir geleceğin sinyalini veriyor.

Yatırımcılar ayrıca Bitcoin Minetrix token satın alma ve Launchpad XYZ token satın alma konusunda da iyimserler çünkü bu projeler aynı XAI coinde olduğu gibi, yenilikçi bir teknoloji ve gerçek dünya kullanım durumları sunuyor. Gelin, bu ön satış coinlerinin detaylarına daha yakından bakalım.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Bulut Madenciliği ile Her Seviyeden Yatırımcıya Hitap Eden Proje

Yüksek enerji maliyetleri, pahalı donanımlar ve karmaşık süreçler yüzünden çok sayıda kripto para yatırımcısı, Bitcoin madenciliğini uzun süredir göz ardı ediyor. Bitcoin Minetrix yenilikçi “stake et-madencilik yap” modeliyle coin madenciliği yapmak isteyen birçok yatırımcının ilgisini çekiyor. Bu konsept, Bitcoin madenciliğini yalnızca pahalı ekipmanlara ve teknik donanıma sahip profesyonel yatırımcılar için değil, başlangıç seviyesindeki yatırımcılar için de ulaşılabilir kılıyor.

Tamamen merkeziyetsiz bu proje, Bitcoin bulut madenciliğinde yeni bir sayfa açıyor. Bitcoin Minetrix, staking’i madencilikle birleştiren ve Bitcoin bulut madenciliğini neredeyse herkes için çekici hale getiren bir platform olmayı amaçlıyor.

Bitcoin Minetrix’i kullanmak basit görünüyor. Sadece birkaç adımda açıklamak gerekirse:

  • Kripto yatırımcıları Bitcoin Minetrix tokenlarını satın alıp platformda stake ediyorlar.
  • Ödül olarak ERC-20 standardına uygun ancak serbestçe ticareti yapılamayan bulut madenciliği kredileri kazanıyorlar.
  • Yeterli madencilik kredisi topladıktan sonra bunları yakabilir ve gerçek madencilik gücüne dönüştürebilirler.
  • Proje, gelecekte bir uygulama çıkarmayı da planlıyor. Böylece kullanıcılar, bulut madenciliği için ne kadar madencilik gücü kullanmak istediklerini belirlemek için uygulamayı kullanabilecekler.

Güvenlik konusunda deyim yerindeyse çifte önlem alınmış durumda çünkü ağın akıllı sözleşmesi Coinsult tarafından kontrol edildi ve doğrulandı. Çok fazla ön bilgisi olmayan kripto meraklıları bile ağa katılabilir ve avantajlarından yararlanabilir. Ancak ne kadar madencilik gücü kazanmak istediğinize ve bulut madenciliğini ne kadar süreyle yapmak istediğinize karar vermeniz önemli.

Ethereum tabanlı bu akıllı sözleşme, BTCMTX stake işleminin, satın alma işleminden hemen sonra başlamasını sağlayarak yatırımcılara pasif gelir elde etme fırsatı da veriyor. Bu yazının yazıldığı an itibariyle Bitcoin Minetrix’te stake etmek için yüzde 75’lik bir APY mevcut.

Ön satış sayesinde yatırımcılar, ETH, USDT veya kredi/banka kartı kullanarak indirimli fiyatlarla yerel tokeni satın alabiliyor. Böylece yatırımcılar, BTCMTX token satın alma işlemi ile, Bitcoin madenciliğine erişim sağlayıp kripto para sektöründeki potansiyel büyüme fırsatlarından yararlanabilir.

Launchpad XYZ (LPX) – Hepsi Bir Arada Kripto Analiz Platformu

Kripto para birimleri, merkeziyetsizlik, güvenlik, şeffaflık ve ölçeklenebilirlik gibi avantajlarla son yıllarda ortaya çıkan en heyecan verici ve yenilikçi dijital para birimleri arasında yer alıyor. Ancak projeler popülerlik ve değer kazanmadan önce en uygun kripto para birimlerini nasıl bulacaksınız? Launchpad XYZ’nin kapatmak istediği boşluk, tam olarak da bu.

Platform, yatırımcıların yeni kripto para birimlerini halka açık borsalarda listelenmeden önce keşfetmelerine, araştırmalarına ve desteklemelerine olanak tanıyor. Yani, yatırımcılara uygun seçenekleri göstererek ve onları bilgilendirerek piyasalar hakkında yardımcı oluyor. Bu bağlamda Launchpad XYZ, kullanıcılarına aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunuyor:

  • Deneyimli bir ekip tarafından seçilen ve incelenen özel ve kaliteli projelere erişim
  • Ön satışlara katılma ve yeni tokenleri ucuz fiyatlardan alma şansı
  • Kullanıcı dostu bir arayüz aracılığıyla işlemlerin basit ve güvenli bir şekilde işlenmesi
  • Kredi kartı, PayPal veya kripto cüzdanları gibi çeşitli ödeme yöntemleri desteği
  • Geri bildirim ve tavsiyeleri paylaşan, aktif ve canlı bir kripto topluluğuna katılım

Bu platform yatırımcılar için, potansiyeli yüksek coinleri erken bir aşamada bulmasına yardımcı oluyor. Kendini Web3 temelli hepsi bir arada analiz platformu olan lanse eden proje, uygun projeleri bulurken yapay zekadan da yararlanıyor.

Kısacası, Launchpad XYZ token satın almak, hem patlama potansiyeli olan yeni kripto para birimlerini bulmak hem de bu gelecek vadeden projenin performansına katılmak için iyi bir seçim olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?