Elon Musk’tan Güncel Bitcoin Yorumu: “Neredeyse” İtibari Para Kadar Saçma!

Tesla‘nın Bitcoin yatırımı, dijital varlığın fiyatı açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu. Ancak Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘a göre, BTC’ye yatırılan 1.5 milyar dolar bunun için “yeterince çılgıncaydı”.

Musk’ın açıklaması, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Bloomberg’e verdiği bir röportaja cevap niteliğindeydi. Zhao, Musk’ın Dogecoin’i bu kadar seviyor olmasını şaşırtıcı bulduğunu belirtti. Zhao, Tesla’nın buna rağmen Dogecoin değil Bitcoin aldığını vurguladı.

Bilindiği üzere Musk, uzun süredir Dogecoin’in popülerliği için çalışıyor ve teknoloji girişimcisinin tweet’leri genellikle DOGE’un fiyatının katlanarak artmasına katkıda bulunuyor. Fakat, dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin CEO’su, Musk’ın DOGE savunuculuğunu tam olarak anlamıyor.

Geçmişte Tesla CEO’su, kripto para birimleriyle alay etmek için yaratılan DOGE’un geleceğin kripto parası haline gelmesinin ironik olacağını iddia etmişti. Ancak Musk’ın DOGE’ye yatırım yapıp yapmadığı net olmasa da, Tesla gerçekten de Bitcoin’e yatırım yaptı. Bu noktada Musk, kendisini artık Bitcoin’in bir savunucusu olarak kabul edip etmeyeceği sorusunu ele alırken şu yorumda bulundu:

“Bitcoin, nakit paradan biraz daha az aptalca bir likidite tercihi ki S&P500’da listelenen bir şirketin Bitcoin alması bile çılgınca.” 

Aslında Musk, Bitcoin’i “neredeyse itibari parası kadar saçma” olarak adlandırmaya devam etti ve fiat para biriminin negatif bir reel ilgiye sahip olduğunu, “sadece bir aptalın başka bir yere bakmayacağını” ekledi:

“Bir ‘yatırımcı’ olmadığımı açıklığa kavuşturmak istiyorum. Ben bir mühendisim. Tesla hissesinden başka hissem bile yok. Ama itibari paranın negatif faiz verdiği bu dönemde; ona bir alternatif aramamak aptallık olur. Bitcoin neredeyse itibari para kadar saçma bir şey. Anahtar kelime, ‘neredeyse’.” 

Musk kendisine Bitcoin’i neden ‘saçma’ bulduğunu soran bir kullanıcıyı, onun kullandığı teknolojinin ne kadar “eski” olduğunu söyleyerek yanıtladı.

Bitcoin pazarı geçen yıl muazzam bir şekilde büyüdü. 2021 yılına yaklaşık 29 bin dolar’dan başladı ve yazı yazıldığı sırada 50 bin dolar’ın üzerinde işlem görüyor. BTC’nin kaydettiği muazzam büyümeye ve ABD dolarının zayıflamasına bakıldığında, birçok yatırımcı Bitcoin’e yöneldi.

Musk bir “mühendis” olmayı ve “yatırımcı” olmamayı tercih etse de gerçek şu ki Tesla’nın BTC satın alması BTC’nin değerine olumlu bir şekilde yansıdı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.