Elon Musk’tan Dava Şoku: Meme Coin Fiyatı Düşüyor!

Elon Musk‘ın avukatları Cuma günü Delaware Chancery Mahkemesi’ne dava açıldığını açıkladı ve Twitter’ın davayı hızlandırma taleplerini “haksız” olarak yorumlayarak karşı çıktı. Dogecoin‘e olan yakınlığıyla da tanınan ünlü milyarder Elon Musk, davanın karmaşık ve teknik olacağı için önümüzdeki iki ay içinde dava talebinin gerçekleştirilmesinin imkansız olduğunu iddia ediyor.

Belgelere göre Elon Musk, 13 Şubat 2023’te veya sonrasında, her iki tarafın ve mahkemenin çıkarlarını dengeleyen bir dava talep etti.

Elon Musk Mahkemeyle Karşı Karşıya!

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, 15 Temmuz’da yapılan son başvuruya göre Elon Musk, Twitter’ın Eylül ayında yasal işlemleri hızlandırma hareketine karşı çıkıyor ve iki ay içinde yargılanacak 44 milyar dolarlık birleşme davasının reddedilmesi gerektiğini iddia ediyor.

Twitter, geçtiğimiz Salı günü Elon Musk’a, Twitter’da tam olarak bot veya spam hesabı bulamamasına dayanarak anlaşmayı ihlal ettiğini iddia etti ve bir dava açtığını duyurdu. Twitter, davayı hızlandırmak için bir talepte bulundu ve mahkemeden Musk’a anlaşmayı hisse başına 54.20 dolarlık anlaşmaya varılan fiyattan tamamlamasını emretmesini talep etti.

Elon Musk’ın gerçekleştirdiği son hamle, iki dev arasında uzun ve büyük bir yasal savaşın başlangıcı olabilir. Aslında Musk, davanın karmaşıklığına ve teknik yönlerine dayanarak mahkemeden davayı gelecek yıl Şubat ayına ertelemesini talep etti bile. Özellikle, Twitter’ın gerçek değerini belirleyen yanlış ve spam hesapları tartışması bir süredir sürüyordu.

İlginç bir şekilde, satın alma için borç finansman paketi Nisan 2023’te sona eriyor. Bu durum, davanın o tarihe kadar tamamlanamaması durumunda anlaşmanın sona erebileceği anlamına geliyor.

Twitter’ın hisse fiyatı Cuma günü yüzde 4 artarak 37.74 dolara yükselmiş olsa da bu  fiyat hala anlaşmada anlaşılan 54.20 dolarlık fiyatın çok altında. Wall Street uzmanları, anlaşmanın üzerinde anlaşılan fiyattan gerçekleşeceğine ve yeniden müzakereye tabi olduğuna inanmıyor.

Dava, Dogecoin Fiyatını Etkiliyor

Elon Musk’ın yaptığı son hamle sonrasında popüler meme coin Dogecoin fiyatı düşüş kaydetti. Haber hazırlanırken 0,0621 dolardan işlem gören DOGE, son 24 saatte %2,47 düşüş kaydetti. Fiyat 24 saatlik süre zarfı içerisinde en yüksek 0,06426 dolara kadar çıkarken, en düşük 0,06187 dolara kadar geriledi. Son 7 gün içerisinde ise %10,55 değer kaybederek iyi bir performans göstermekten çok uzaktaydı.

Elon Musk Dogecoin

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.