Elon Musk’ın Ne Kadar Dogecoin’i Var?

0
Elon Musk'ın Ne Kadar Dogecoin'i Var?

Tesla CEO’su Elon Musk, 2021’in başlarında Dogecoin satın alarak meme coin’in fiyatında ciddi bir etki yaratmaya başlamıştı. DOGE, Ocak 2021’de 24 saat içinde %800 artış göstererek 0,07 dolara ulaştıktan sonra 1 Cent seviyesini kırmıştı. Köpek temalı token 0,73 dolara kadar çıkarak Ocak-Mayıs 2021 arasında adeta fırlamıştı. Bu yükselişler sonrası Dogecoin ilgi odağı oldu ve finans dünyasının en çok konuşulan varlıklarından birisi oldu. Musk’ın DOGE’a yaptığı yatırım, dünya çapında milyonlarca yeni ve ilk yatırımcıyı kripto piyasasına çekti.

Musk defalarca Dogecoin hakkında tweet paylaşarak, kendi kendini “Dogefather (Doge Babası)” ilan etti. Milyarderin meme coin üzerinde bir etkiye sahip olduğu biliniyor ve yalnızca attığı tweet’lerle fiyatı etkileyebilir. Dogecoin topluluğu ise açık bir şekilde Musk’a olan desteğini sunuyor.

Elon Musk Ne Kadar Dogecoin Tutuyor?

Koinfinans.com olarak aktardığımız üzere, Dogecoin’in blok zinciri herkes tarafından görüntülenebilir olsa da cüzdan sahipleri genelde anonim oluyor ve kimlikleri farklı yöntemlerle öğrenilmediği sürece asla bilinmiyor. Bu nedenle Elon Musk’ın cüzdanını tam olarak belirlemek pek mümkün değil.

Space X kurucusu 2021 yılında Dogecoin‘e yatırım yaptığını açıkladı ancak kaç tane coin satın aldığını paylaşmadı. Bu nedenle aslında kaç adet token’a sahip olduğu hala bilinmiyor. Buna karşın Reddit’in meraklı kullanıcıları bu bilgiyi öğrenmek için ellerinden geleni yaptı ve bir sonuç elde etti.

10 Şubat 2021’de Elon Musk, kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşu GiveDirectly‘ye Dogecoin bağışladığını paylaştı. Reddit kullanıcıları, GiveDirectly’nin paylaştığı cüzdanın işlemlerini takip etti ve Musk’ın 150.000 DOGE bağışlamış olabileceğinden şüphelendi.

Aynı kullanıcılar, Haziran 2021’de GiveDirectly’ye bağışlanan aynı cüzdan adresinin 2.500.000 DOGE’ye sahip olduğunu iddia etti. Cüzdan adresinin Elon Musk’a ait olduğunu ve 2,5 milyon Dogecoin’e sahip olduğunu iddia ederek paralellikler kurdular. Ancak bunların sadece bir iddia olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz.

Elon Musk güvenlik amacıyla birden fazla cüzdan kullanıyor olabilir ve bu oldukça yüksek bir ihtimal.

Haber hazırlanırken, Dogecoin 0,06 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatte %7,5 arttı. Meme coin, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolardan %91 değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın