Elon Musk’ın Dikkatini Çeken Merkezsiz GameStop Hisseleri Rekor Kırdı!

Batmak üzere olan GameStop şirketine ait hisseler %700 üzerinde artış kazandı. Yaşanan artış Elon Musk’ın bile dikkatini çekmesine sebep oldu GameStop, artışıyla Bitcoin (BTC) yatırımcıları için önemli derecede sinyal verebiliyor olabilir.

Merkezsizlik İşe Yarayacak

Elon Musk’ın “GameStonks” tweeti ile hisselerde yükselişe katkı sağladığı GameStop merkezsizliğin önemini bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Konu hakkında ünlü fon yöneticisi ve finans uzmanı olan Anthony Scaramucci, Bloomberg’e vermiş olduğu demeçte:

“GameStop hisselerinde yaşanan artış aslında Bitcoin’in merkezsizliğinin işe yarayacağının kanıtı. Merkezsiz bir şekilde fiyatı arttırılan ve şirketlere bağlı olmayan GameStop, Bitcoin yatırımcıları için de umut teşkil ediyor.”

Sosyal medya platformu Reddit üzerinden başlatılan akım artışın en önemli sebeplerinden biri oldu. Wall Street’in önemli isimlerinin short pozisyon açmasına rağmen bireysel yatırımcılar hisse alımı yaptı ve yeni bir hareketlenme başlattı. Robinhood gibi uygulamalardan alım yapan bireysel yatırımcılar, hisse fiyatında rekor seviyelerin görülmesine olanak sağladı.

Bitcoin’in de benzer şekilde ilerlediğini dile getiren Scaramucci, kurumsal yatırımcılar 2020 yılında alım yaptığı BTC, onlar olmadan da yoluna devam edebilir. BTC’nin merkezsizliğinin de hiçbir şekilde tehlikede olmayacağına değinen ünlü isim, yönettiği fonun içerisinde 385 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapmış olması öne sürdüğü konuda ne kadar arkasında olduğunu da gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.