Elon Musk’ın Açıklaması Bu Meme Coin’de Fiyatı Harekete Geçirdi!

0
Elon Musk'ın Açıklaması Bu Meme Coin'de Fiyatı Harekete Geçirdi!
  • Tesla CEO’su Elon Musk, token büyük bir fiyat düzeltmesi yaşamasına rağmen bu popüler meme coin‘e olan ilgisini kaybetmedi

Tesla CEO’su Elon Musk, piyasayı hakimiyeti altına alan büyük bir fiyat düşüşü sırasında Twitter’dan Dogecoin’e (DOGE) verdiği desteği yeniden doğruladı.

Tesla sahibi milyarder girişimci ayrıca daha fazla DOGE satın almaya devam edeceğini de doğruladı ve kripto para biriminde çok ihtiyaç duyulan bir fiyat artışı sağladı.

Düşüş trendine rağmen Bitcoin (BTC) parodisi meme kripto para biriminin fiyatı, Musk’ın tweetleri nedeniyle Binance borsasında yaklaşık yüzde 15 arttı. DOGE fiyatı bu gelişme sonrası gün içi en yüksek değeri olan 0,059072 dolara kadar ulaştı.

Anack kazançlarının bir kısmını kaybeden meme coin 0,05765 dolar seviyesine geri döndü ve yazım sırasında yüzde 6’nın üzerinde işlem görüyor.

Görünüşe göre Musk, takipçilerinin Babalar Günü’nü kutladıktan sonra Dogecoin’e biraz sevgi göstermeye karar verdi.

Dogecoin yükselişi

KoinFinans tarafından daha önce bildirildiği üzere Musk, Mayıs 2021’in başlarında Hollywood’un oynadığı tüm zamanların en büyük filmlerinden biri olan efsane Marlon Brando’ nun başrolünde olduğu “The Godfather”a saygı duruşunda bulunmuş ve “Saturday Night Live”a ilk kez host’luk yapmasından önce kendisini “The Dogefather” olarak adlandırmıştı.

Musk’ın çok ilgi çeken SNL katılımı, tahmin edilebileceği üzere Dogecoin’in devasa boğa koşusunun zirvesini işaret etti.

Meme kripto para birimi şimdi 0,73 dolarlık rekor zirvesinden yüzde 92,33 düştü ve ilk yatırımcıları için büyük getiriler sağladıktan sonra en kötü performans gösteren altcoin’lerden biri haline geldi. Hatta meme coin, Shiba Inu’nun ekosistemini genişletme çabalarının bir sonucu olarak zaman zaman geri plana düştü.

Ancak Dogecoin’in devasa fiyat düzeltmesi, Musk’ın meme kripto para birimine verdiği desteği azaltmadı.

Dünyanın en büyük e-araba üreticisi Tesla, müşterilerin bu yılın başlarında mem kripto para biriminin yardımıyla ürün satın almalarını mümkün kıldı. Bunun üzerine Musk, SpaceX’in de ürün ödemesi olarak tuhaf Bitcoin parodisini ekleyeceğini doğruladı.

Görünüşe göre Musk burada da durmayı planlamıyor. Cumartesi günü girişimci, şirketlerinin Dogecoin için kullanım durumlarını genişleteceğinin sinyalini verdi.

Bütün bunlara ve DOGE fiyatı değerinin çoğunu kaybetmesine rağmen, piyasa değeri bakımından onuncu en büyük kripto para birimi olarak yerini korumaya devam ediyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın