Ekim 18, 2021

Elon Musk Yine Tweet Attı: Bu Meme Coin’de Ralliyi Destekliyor!

Shiba Inu, kripto para dünyasının son zamanlarda en hızlı yükseliş gösteren ve adından en çok söz ettiren varlıklarından biri olmayı başardı. Gerek balinaların ilgisi gerek de büyük yatırım firmalarının Shiba Inu çalışmaları memecoin’i (şaka koin) beklenmedik bir ralliye soktu. SHIB/USDT sadece son 24 saatte %8’in üzerinde bir artışla 0.000030$ civarında işlem görüyor.

Dogecoin katili olarak tanıtılan bir memecoin olan SHIB, beklenildiğinin aksine piyasadaki baş aktörlere ve diğer kripto varlıklara karşı fazla duyarlı oldu ve onların trendlerini takip etmeyi başararak, hızlı ve güçlü yükselişler yaşadı. Bitcoin’in 60.000 doları aşması ve Bitcoin ETF’lerinin yakında ABD’den onay alacağı beklentisiyle yükselen BTC ticareti, memecoin Shiba Inu’da da alıcılar arasında destek ve ilgiden yararlandı ve ticaretinin artmasıyla sonuçlandı.

Elon Musk SHIB Hakkında Ne Tweetledi?

Elon Musk’ın kripto para dünyasındaki etkisinin artık azaldığı düşünüldüğü bir dönemde Musk, köpeği Floki’nin bir fotoğrafını paylaşmıştı ve yatırımcılar bu fotoğrafı bir Shiba Inu sinyali olarak yorumlamıştı. Sonuç olarak SHIB fiyatında bir artış yaşanmıştı. Musk yakın zamanda attığı bir tweette ise elimde roket tutan bir Shiba Inu köpeğinin karakterle yapılmış bir görüntüsünü paylaştı.

Paylaşılan görüntünün tam olarak neyi temsil ettiği bilinmese de kripto para dünyasındaki yatırımcılar bunu Shiba Inu, Floki Inu gibi koinler olarak yorumladı. Bunlar yetmezmiş gibi farklı memecoinler tweetin altına mesaj atarak kendi fotoğraflarını paylaştılar.

Paylaştığı tweetten sonra yeni bir tweet atan Musk, “Düşündüm ve… Parti rock’ı için üzgün değilim.” şeklinde bir yazı yazdı. SHIB takipleri ise bu tweeti, Musk’ın daha önce DOGE’ye yaptığı desteğin artık SHIB’e yapacağı şeklinde yorumlandı.

Shiba Inu NFT’leri Yolda ve Balinalar SHIB’le İlgilenmeye Devam Ediyor!

Elbette SHIB için tek olumlu gelişme bu değil. Shiba Inu temalı NFT koleksiyonu olan Shiboshis adlı koleksiyon, LEASH tokenları kullanılarak ShiboshiSwap aracılığıyla alınabilecek. Ek olarak bu işlemler için LEASH ve ETH karışımı tokenlarda kullanılabilecek. Toplam arz ise 10.000 NFT olacak.

Daha önce sizlerle de paylaştığımız haberde belirttiğimiz gibi ETH balinalarından bazıları yüklü miktarda SHIB satın aldı.

Sizce Shiba Inu’daki bu gelişmeler, SHIB fiyatında yeni bir ralliyi başlatacak kadar güçlü mü? Yoksa memecoin, rakibi olduğu DOGE kadar güçlenebilecek enerjiyi bulamayacak mı?

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.