Elon Musk, SEC ile Paylaştığı Tweetler İçin Anlaşma Yaptı

0

Tesla’nın ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki tartışmalar bitebilir. Elon Musk, ilk olarak hukuk müşaviri tarafından onaylanan mali tweetlere ve tablolara sahip olmak istiyor.

Manhattan Federal Mahkemesinde ki bir mahkemeye göre, Elon Musk’ın Twitter kullanımıyla ilgili sınırlamalar var, en önemlisi de, şirketin mali durumuyla ilgili hukuk danışmanları tarafından kamuya açık beyanlar vermek.

2019’un Aralık ayında Musk, SEC’e “hiç saygı duymadığını” açıkça belirtmişti.

Musk’a attığı tweetlerde kısa satıcılara saldırmaya çalıştığı iddiasıyla iki dava açılmıştı.

Musk’ın bu tweetleri SEC’in dikkatini çekmiş ve Musk’ın halka açık bir şirketin yöneticisi veya çalışanı olarak davranması yasaklanmıştır.

SEC, Musk’ı Menkul Kıymetler sahtekarlığıyla suçladı ve Tesla’yı gizli tutmakla ilgili bir dizi “yanlış ve yanıltan” tweetler attığını iddia etti.

Sonunda Musk, başkanlık görevinden istifa etti ve milyonlarca dolar ceza ödemek zorunda kaldı, fakat CEO olarak işini sürdürmesine izin verildi.

Reuters’a göre Musk ve SEC arasındaki anlaşmayı bir hakimin onaylaması gerekiyor.

Musk, şirketin mali durumu ile ilgili genel açıklamalarını ve hukuk danışmanı tarafından onaylanması için diğer konuları da açıklaması gerekecektir.

SEC, Musk’ı Şubat ayında, Tesla’nın şirket avukatları tarafından onaylanmamış üretim numaralarını tweet atmasının ardından anlaşmayı ihlal etmekle suçladı.

Bunun ardından Musk, tweetin “önemsiz” olduğunu ve anlaşmayı ihlal etmediğini söyledi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın