Elon Musk, SEC ile Paylaştığı Tweetler İçin Anlaşma Yaptı

Tesla’nın ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki tartışmalar bitebilir. Elon Musk, ilk olarak hukuk müşaviri tarafından onaylanan mali tweetlere ve tablolara sahip olmak istiyor.

Manhattan Federal Mahkemesinde ki bir mahkemeye göre, Elon Musk’ın Twitter kullanımıyla ilgili sınırlamalar var, en önemlisi de, şirketin mali durumuyla ilgili hukuk danışmanları tarafından kamuya açık beyanlar vermek.

2019’un Aralık ayında Musk, SEC’e “hiç saygı duymadığını” açıkça belirtmişti.

Musk’a attığı tweetlerde kısa satıcılara saldırmaya çalıştığı iddiasıyla iki dava açılmıştı.

Musk’ın bu tweetleri SEC’in dikkatini çekmiş ve Musk’ın halka açık bir şirketin yöneticisi veya çalışanı olarak davranması yasaklanmıştır.

SEC, Musk’ı Menkul Kıymetler sahtekarlığıyla suçladı ve Tesla’yı gizli tutmakla ilgili bir dizi “yanlış ve yanıltan” tweetler attığını iddia etti.

Sonunda Musk, başkanlık görevinden istifa etti ve milyonlarca dolar ceza ödemek zorunda kaldı, fakat CEO olarak işini sürdürmesine izin verildi.

Reuters’a göre Musk ve SEC arasındaki anlaşmayı bir hakimin onaylaması gerekiyor.

Musk, şirketin mali durumu ile ilgili genel açıklamalarını ve hukuk danışmanı tarafından onaylanması için diğer konuları da açıklaması gerekecektir.

SEC, Musk’ı Şubat ayında, Tesla’nın şirket avukatları tarafından onaylanmamış üretim numaralarını tweet atmasının ardından anlaşmayı ihlal etmekle suçladı.

Bunun ardından Musk, tweetin “önemsiz” olduğunu ve anlaşmayı ihlal etmediğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.