Elon Musk, DeFi’ı Gerçekten Destekliyor Mu?

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, DeFi hakkında olumlu olarak yorumlanabilecek bir tweet attı. Tweet’ten sadece birkaç saat sonra, piyasayla birlikte DeFi token’larının değeri de keskin bir şekilde arttı. Bitcoin ve Dogecoin’den bildiğimiz gibi Elon Musk’ın kripto paralar üzerinde olağanüstü bir etkisi mevcut.

Bilindiği üzere DeFi, temellerini blockchain ağlarına dayandıran bir finansal uygulama ekosistemini ifade eder.

Elon Musk, kısa süre önce DeFi hakkında tweet atmasının ardından kripto para dünyasında büyük bir heyecana neden oldu. Tweet sadece üç kelimeden oluşuyordu: “DeFi’ye karşı koyma!”. Bu tweet; 79,49 milyar dolara yükselen piyasa değeriyle, DeFi’iın değerinin tavana çıkması için gereken tek şeydi. Elon Musk’ın tweetinden önce DeFi kötü bir dönemdeydi. Bazı analistler; tweet’i DeFi’a umut vermek olarak yorumlarken, diğerleri ise Elon Musk’un sadece DeFi’ı ciddiyetsiz veya alaycı bir tavırla değerlendirdiğine inanıyor.

Elon Musk DeFi’a İnanıyor Mu?

2021’de dünyanın en zengin insanı seçilen Tesla’nın CEO’su kripto para dünyasının en önde gelen isimlerinden biri. Takipçileriyle iletişim kurarken kullandığı alışılmışın dışındaki yöntem, onun Twitter’da 49 milyondan fazla takipçi tarafından sevilmesini sağladı.

DeFi destekçileri, Elon Musk’un inandığı şeyler hakkında düzenli olarak tweet atma alışkanlığı nedeniyle bu tweet’i token’ların onaylanması olarak yorumladılar.

Bundan önce Elon Musk, Dogecoin’e olan yakınlığını,”Tek kelime: Doge” gibi tweet’leriyle ve kripto para biriminin maskotunun görsellerini paylaşmasıyla dünyaya duyurmuştu. Tweetleri Dogecoin’i tarihinin en güçlü fiyat artışına ulaştırdı. Dogecoin, %1.000’in üzerinde artışla 0,08495 dolar’a kadar ulaştı.

Benzer şekilde, Tesla’nın (NASDAQ:TSLA) otomobilleri için Bitcoin ödemesini kabul etmesiyle ilgili tweet’i de Bitcoin fiyatında harekete neden oldu. Şubat ayında Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığı duyurusu kripto para birimlerini yeni zirvelere taşımıştı.

Elon Musk DeFi İle Alay Mı Ediyor?

Çoğu kişi, attığı son tweet’i DeFi’ye olan ilgisine yorarken, bazıları ise Elon Musk’ın niyetine şüpheyle yaklaşıyor. DeFi token’larını vuran fiyat düşüşünü takiben, tweet’in DeFi’ı “trollemekten” başka bir şey olamayacağına inanıyorlar.

Bazıları, mesajda kullanılan kelime oyununu, Musk’ın DeFi ile alay ettiğinin kanıtı olarak gösterdi. Ancak, Elon Musk’ın desteğini kelime oyunları ve komik görsellerle gösterdiğini önceki tweet’lerinden biliyoruz. Bu noktada, karar sizin: Sizce Musk DeFi sektörünü gerçekten destekliyor mu?

Kaynak : investing


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.