Elon Musk, Coinbase Borsasının Dogecoin’i Listelemesi Gerektiğini Söyledi!

Tesla CEO’su Elon Musk, ABD’nin en büyük borsası Coinbase’in Dogecoin (DOGE) ticaretini mümkün kılması gerektiğini düşünüyor. Ünlü CEO düşüncelerini 13 Mart tarihli bir Twitter paylaşımında dile getirdi. Bir Twitter kullanıcısının “Merhaba Elon, Tesla BTC satın alımı için Coinbase kullanıldığına dair bir rapor gördüm. Coinbase’in platformlarında Dogecoin’i etkinleştirmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Bu birçok kişinin DOGE’a kolayca erişmesini sağlar.” paylaşımına Musk “Evet” yanıtını verdi.

Paylaşımdan da anlaşılacağı üzere yakında halka açılacak olan önde gelen kripto para borsası Coinbase 1.5 milyar dolarlık devasa Bitcoin satın alımını gerçekleştirmek için Tesla tarafından kullanıldı.

Şaka token’ı olarak bilinen dijital varlık, şu anda 0.056 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre en büyük 15. kripto para birimidir. Şubat ayının başlarında, GameStop çılgınlığını ve Musk’ın kripto para hakkındaki paylaşımları DOGE’un fiyatını 0.088 dolara çıkardı. DOGE bir şaka token’ı olarak oluşturuldu, fakat sonrasında Musk’ın, bu yılın başlarında bahsettiği şekliyle “halkın kripto para birimi” haline geldi. Musk ayrıca Dogecoin’in “Dünya’nın gelecekteki para birimi” olabileceğini de söyledi.

Bunların yanında Coinbase Wallet, Mayıs 2019’da Dogecoin desteğini duyurdu ve kullanıcıların token’larını saklamalarına destek verdi. Fakat Coinbase, kripto para biriminin popülerliğine rağmen, hala perakende yatırımcıların DOGE ticareti yapması için harekete geçmedi. Yine de son zamanlarda SushiSwap (SUSHI) ve Polygon (MATIC) gibi coin’leri listeledi. Coinbase’in listeleme konusunda oldukça seçici davrandığını söyleyebiliriz.

CoinMarketCap verilerine göre Binance’deki DOGE/USDT çifti Dogecoin’in işlem hacminin yüzde 8.17’sini oluşturuyor. Ayrıca DOGE Hobi, Kraken, Bittrex ve diğer bazı borsalarda alım satım için kullanılabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.