Elon Musk, Bu Yeni Dogecoin Kullanım Durumuna Ilımlı Yaklaştı

Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk sayesinde ana akımın dikkatini çeken şaka token’ı olarak biliniyor. Gerileme döneminden sonra bile, son 24 saatte yaklaşık %2.5’lik bir fiyat artışı kaydetti. Yazının kaleme alındığı sırada, 0.3 dolar’dan işlem görüyor.

Geçmişte de görüldüğü gibi, Elon Musk’ın Twitter paylaşımları, özellikle Dogecoin olmak üzere bir piyasa çılgınlığına yol açıyor. Son gelişme de farklı değildi.

Bitcoin ve kripto ticaret uygulaması Blockfolio, Tesla CEO’su tarafından hızla kabul edilen olağandışı bir talebi gündeme getirdi. Ortaya atılan fikir Dogecoin madenciliğinin ürettiği ısı ile çalışacak bir jakuzi geliştirmek oldu.

Bunun yanında ByteTree verilerine göre, Dogecoin her ne kadar şaka token’ı olarak bilinse de, dikkate alınması gereken ilginç bir gerçek şudur: “DOGE madencilerinin gelirleri, artan işlem ücretleri nedeniyle 2021’de yüzde 4.500’ün üzerinde artış yaşadı.”

Bununla birlikte birçok kripto meraklısı, DOGE’ye ilgi duymadıklarını dile getirdi. Kısa bir süre önce, Duquesne Aile Ofisi CEO’su Stanley Druckenmiller, bir röportajda Shiba Inu’dan ilham alan coin’i eleştirdi. Yatırım patronu, DOGE’nin ilerlemesini gerçekten takip etmediğini ve hatta umursadığını söyledi.

[irp posts=”27766″ name=”Ünlü Yatırımcıdan Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Yorumu!”]

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.