Elon Musk: Bu Altcoin’den Alıyorum Çünkü…

0
Elon Musk: Bu Altcoin'den Alıyorum Çünkü

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i desteklemeye devam etmesinin bir nedeni daha var. Doha’daki Katar Ekonomik Forumu’ndaki bir röportajda Elon Musk, Bloomberg’e şunları söyledi: ‘’O kadar zengin olmayan birçok insan beni Dogecoin’i almaya ve desteklemeye teşvik etti. Bu insanlara cevap veriyorum.’’

Elon Musk, meme coin’in en sevdiği kripto para birimi olduğunu tweetlediği Nisan 2019’dan beri Dogecoin’in sözlü olarak savunucusu. Dogecoin, Mayıs 2021’de Musk’ın “Saturday Night Live” programında yer aldıktan kısa bir süre önce, hayranlar ondan bahsedeceğini düşündüğünde 0,76 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, ardından bunun bir “aceleye getirme” olarak adlandırdıktan sonra değer kaybetti.

Hızlıca günümüze dönecek olursak Elon Musk hâlâ Dogecoin’in sadık destekçisi. Musk, Pazar günü Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini ve ayriyeten meme coin’i alacağını belirtti.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Bu tweet’e yanıt olarak, Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus diğer adıyla “Shibetoshi Nakamoto”, Musk’ın Dogecoin’i desteklediğini düşünmesinin nedenlerini paylaştı: “Doğru olduğunu düşündüğüm şey için coin’i desteklemek konusunda her zaman ciddiydiniz. Eğlenceli buluyorsunuz, hicvi ve ironiyi takdir ediyorsunuz ve para birimi olarak potansiyeli olduğunu düşünüyorsunuz ve şirketleriniz onu ticaret için kabul ediyor ve daha fazla fayda sağlıyor.”

Ortak yaratıcı, hafta sonu DOGE için umutlarını içeren bir dizi tweet paylaştı. İlk olarak; Dogecoin’in var olmak için bir nedeni olmasını istiyor. İkincisi, topluluğun kriptonun ne olduğunu ve kripto pazarının ne olduğunu anlamasını da istiyor. Üçüncüsü, insanların Dogecoin’i geliştirmeye ve fayda sağlamaya devam etmelerini istiyor.

Elon Musk da Dogecoin ortak yaratıcısının fayda ve varoluş nedenlerine yönelik arzularına “Tesla ve SpaceX ürünleri, belki daha ileride” ve “daha fazla para birimi benzeri” diyerek destek verdi.

Daha önce bildirildiği gibi Elon Musk, meme coin’i tanıtmak için 258 milyar dolarlık bir davayla karşı karşıya. Bununla birlikte, mültimilyarder, son tweetlerinde görüldüğü gibi Dogecoin’e verdiği destek de hasar almaz gibi görünüyor.

Dogecoin Fiyat Hareketi

Yayınlandığı tarihte, Dogecoin 0,062 dolardan %5,41 arttı, ancak 2022’de şu ana kadar %64 düştü. Musk’ın onu desteklemeye devam edeceğini ve satın almaya devam ettiğini tweet atmasının ardından, meme kripto para birimi Pazar günü yaklaşık %9 arttı. 

WhaleStats’in son verilerine göre Dogecoin, şu anda 11.841.592 dolar değerinde DOGE tutan en iyi 2.000 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olarak yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın