Elon Musk Bitcoin Hakkında Konuştu!

Bitcoin, ana akım medyanın bir parçası haline geldi. Birkaç yıl önce, ünlü kripto para birimi bu kadar çok konuşulmuyordu. Bununla birlikte, önceki aylarda, dünyanın en etkili isimleri ve şirketleri Bitcoin’i tartışır hale geldi.

Elon Musk, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin deneyimli bir hayranı olarak kabul edilir, ancak Tesla CEO’su uzun süredir Bitcoin ile ilgili bir paylaşım yapmamıştı. Bugün, sakin bir hafta sonunun zirvesinde Musk, şu tweet’i paylaştı:

“Bitcoin benim güvenli kelimem.”

Musk’ın tweet’inden hemen sonra, Bitcoin’in 200 dolar artarak 23.800 dolar seviyesine doğru artış gösterdi. Yirmi dakika sonra Musk, orijinal tweet’ine bir yanıt vererek ” Sadece şaka yapıyorum, kimin bir güvenli kelimeye ihtiyacı var ki!?” ifadelerini kullandı.

Ocak’ta Bitcoin Güvenli Kelimesi Değildi

Musk twitter topluluğu tarafından, Dogecoin veya SpaceX hakkında tweet atması ve belirsizlikleriyle tanınır. Hatırlarsanız kendisi 10 Ocak 2020’de, “Bitcoin benim güvenli kelimem değil” şeklinde twitter paylaşımı yapmıştı. Bugünün tarihini fark ettiyseniz, tam olarak 2020’nin sonundan on gün önce.

Ocak ayında Bitcoin yaklaşık 8000 dolar civarında işlem görüyordu. İkinci tweetini yazarken, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.200 dolar’ı belirledikten bir gün sonra 23.800 dolar’dan işlem görüyor.

Musk, bir yıl içinde nelerin değiştiği konusunda ne kadar bilgi sahibi? Musk’ın tweet’i her zaman olduğu gibi 40 milyon Twitter takipçisinin aklında bazı soru işaretleri bıraktı.

Son olarak kripto para birimlerini nakitin yerine geçecek şekilde görmesine rağmen Musk’ın kendisi sadece 0.25 BTC’ye sahip. Blockstream CSO’su Samson Mow tarafından tahmin edildiği gibi, mütevazı kripto yatırımı şu anda 6.000 dolara yakın değerde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.