Elon Musk Bitcoin Hakkında Konuştu, Fiyat Düşüşe Geçti!

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin elektrikli araçları için Bitcoin ödemeleri almayı bırakacağını duyurmasıyla, önde gelen kripto para birimi ciddi bir fiyat sarsıntısı yaşadı.

BTC 58.000 dolar’ın üzerinde işlem görürken, Musk’ın sözleri onu yaklaşık 12.000 dolar kadar aşağı sürükledi. Bunun ardından Bitcoin toparlanma belirtileri gösterirken bugün Musk yine Bitcoin hakkında konuşarak fiyatın düşmesine neden oldu.

Elon Musk kendisinden şikayetçi kripto topluluğuyla günlerce tartıştıktan sonra şimdi Bitcoin’i Tesla’nın bilançosundan çıkarmakla tehdit ediyor. Musk, Tesla’nın en büyük kripto para birimini bilançosundan çıkarması konusunda Bitcoin’cileri uyaran şüpheli bir Twitter hesabına yanıt olarak, bunun “gerçekten” olabileceğini söyledi.

Ayrı bir tweet’te Musk, Bitcoin’in oldukça merkezileştirildiğini çünkü bir avuç madencilik şirketi tarafından kontrol edildiğini iddia etti:

“Bitcoin, bir avuç büyük madencilik şirketi tarafından kontrol edilen aslında oldukça merkezileştirilmiş bir yapıdır. Xinjiang’daki tek bir kömür madeni sular altında kalınca neredeyse bütün madencilik ölüyordu. Bitcoin hash oranı % 35 düştü. Bu size merkeziyetsiz mi geliyor?”

Bitcoin, Musk’ın uyarısından kısa bir süre sonra 1 Mayıs’tan bu yana en düşük seviye olan 45.127 dolar’a geriledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.