Şubat 24, 2022

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin’i Kabul Etmeye Başlayabilir!

Bitcoin (BTC) Çarşamba gününü 37.600 dolar civarında kapatırken, Perşembe sabahı %7’nin üzerinde değer kaybederek 35.000 doların da altına geriledi. Ethereum (ETH) ise 24 saat içerisinde %12’nin üzerinde değer kaybederek 2.340 dolar civarına geriledi.

CoinMarketCap’e göre kripto piyasasının toplam değeri gün içinde %8,4 azalarak 1,57 trilyon dolara geriledi.

Kripto piyasasının korku ve açgözlülük endeksinde 2 puanlık düşüş görüldü ve indeks 23’e düştü, ancak günde bir kez güncellendiğinden, en son dramatik hareketleri açıkça hesaba katmadığını da hatırlatmak gerekiyor.

Ukrayna’da artan gerilim, riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Rus birliklerinin Donbass’a girmesiyle ilgili artan gerilim riskleri de bulunuyor. Böyle bir durumda, riskli varlıklar daha da düşmeye devam edebilir.

Şu anda, kripto para birimlerinin gelişmiş dünya hisse senetlerinden (Ruslar kadar aşırı olmasa da) daha güçlü satış yaşadığı tespit edilirken, bazı yatırımcılara göre bu varlıkların riskli doğasını ve altının yerini tutmadıklarını doğrulayan önemli bir gelişme.

Glassnode’a göre, uzun vadeli yatırımcıların (hodlers) cüzdanlarında rekor miktarda BTC (%76,5) bulunuyor. 10 yılı aşkın süredir hareketsiz olan Bitcoin’lerin hacmi de artışta (%12,6). Bu nedenle, şu anda mevcut olan tüm coin’lerin neredeyse %90’ı piyasa dışında yer alıyor.

Artık El Salvador dışında başka bir ülke de Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye hazırlanıyor olabilir. Senatör Indira Kempis, kripto para birimleri üzerine bir yasa tasarısı geliştirdiğini ve BTC’yi bir ödeme aracı olarak tanıyarak Meksika hükümetini “Salvador senaryosunu” izlemeye ikna etmeyi amaçladığını belirtti.

Eski SEC yetkilisi Joseph Hall ise, departmanın Ripple aleyhindeki davayı kaybetme şansını yüksek olarak nitelendirirken. Düzenleyici, şirketi XRP tokenları kisvesi altında kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçluyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.