Ekonomist Stephen Moore, ‘Dünyanın İlk Merkezi Olmayan Kripto Merkez Bankası’ Projesine Katıldı

Wall Street Journal yayın kurulu eski üyesi ve popüler iktisatçı Stephen Moore kısa süre önce Federal Reserve’e katılmaya çalıştı. Donald Trump’ın destekçisi ve eski ekonomi danışmanı Moore tarafından yapılan teklif ne yazık ki reddedildi. Şimdi, ekonomist farklı bir projeyle geri döndü.

Fox Business tarafından yayınlanan bir rapora göre, Moore tesadüfen “dünyanın merkezileşmemiş merkez bankası” olarak etiketlenecek kendini “Federal varlık” lanse etmeyi planlayan bir grup girişimciye katıldı.

Decentral CEO’su Sam Kazemian, bu oluşumun asıl amacının Bitcoin ve benzerleri gibi sanal varlıkları sabitleyecek yeni bir merkez bankası oluşturmak olduğunu söyledi. Banka, ABD Merkez ekonomisi için Federal Rezerv’in yaptığı gibi aynı çizgide çalışacak. Aynı şekilde piyasada kripto para arzının düzenlenmesi konusunda sorumluluk taşımayı planlıyor. Görünüşe göre Decentral, diğer dijital varlıklar karşılığında kendi token’larını çıkaracak ve token’ların sabit bir değerlendirme yöntemine bağlı olarak değerlenmesini sağlayacak.

Moore, Baş Ekonomist olarak işe alınmış olmasına rağmen, şirket içindeki rolünün hala “belirsiz” olduğu bildirildi.

Moore ayrıca, Facebook’un son zamanlarda açıkladığı Libra ve yeni oluşum arasında karşılaştırmalar yaptı.
Decentral kriptosunun diğer büyük kriptolar arasında bölünmüş olan dijital varlık alanında büyük bir tekdüzelik ve güvenilirlik sunacağını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.