Ekonomist Stephen Moore, ‘Dünyanın İlk Merkezi Olmayan Kripto Merkez Bankası’ Projesine Katıldı

0

Wall Street Journal yayın kurulu eski üyesi ve popüler iktisatçı Stephen Moore kısa süre önce Federal Reserve’e katılmaya çalıştı. Donald Trump’ın destekçisi ve eski ekonomi danışmanı Moore tarafından yapılan teklif ne yazık ki reddedildi. Şimdi, ekonomist farklı bir projeyle geri döndü.

Fox Business tarafından yayınlanan bir rapora göre, Moore tesadüfen “dünyanın merkezileşmemiş merkez bankası” olarak etiketlenecek kendini “Federal varlık” lanse etmeyi planlayan bir grup girişimciye katıldı.

Decentral CEO’su Sam Kazemian, bu oluşumun asıl amacının Bitcoin ve benzerleri gibi sanal varlıkları sabitleyecek yeni bir merkez bankası oluşturmak olduğunu söyledi. Banka, ABD Merkez ekonomisi için Federal Rezerv’in yaptığı gibi aynı çizgide çalışacak. Aynı şekilde piyasada kripto para arzının düzenlenmesi konusunda sorumluluk taşımayı planlıyor. Görünüşe göre Decentral, diğer dijital varlıklar karşılığında kendi token’larını çıkaracak ve token’ların sabit bir değerlendirme yöntemine bağlı olarak değerlenmesini sağlayacak.

Moore, Baş Ekonomist olarak işe alınmış olmasına rağmen, şirket içindeki rolünün hala “belirsiz” olduğu bildirildi.

Moore ayrıca, Facebook’un son zamanlarda açıkladığı Libra ve yeni oluşum arasında karşılaştırmalar yaptı.
Decentral kriptosunun diğer büyük kriptolar arasında bölünmüş olan dijital varlık alanında büyük bir tekdüzelik ve güvenilirlik sunacağını belirtti.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın