Efsanevi Yatırımcıdan Bitcoin Tahmini: “Dibe Ulaştık mı?”

0
Efsanevi Yatırımcıdan Bitcoin Tahmini:

Efsanevi yatırımcı olarak tanımlanan, Mobius Capital Partners’in kurucu ortağı Mark Mobius, önde gelen kripto varlık Bitcoin fiyatının uzun bir düşüş trendinden sonra henüz dibe ulaşmamış olabileceğini düşünüyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan bir habere göre milyarder, kripto varlıkların aslında yatırımcı duyarlılığını yansıtan bir gösterge olduğunu ve hisse senetleri ile sürekli olarak bir ilişki kurma eğiliminde olduğunu düşünüyor.

“Kripto paralar, yatırımcı duyarlılığının bir ölçüsüdür. Bitcoin düşüyor, sonraki gün Dow Jones düşüyor. İşte, gördüğümüz tüm model bu. Bu, Bitcoin’in öncü bir gösterge olduğu anlamına geliyor.”

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Mobius ayrıca, hisse senedi satın almaya başlamak için doğru zamanın, hem kurumsal hem de perakende trader’ların ağır kayıplar yaşaması ve “havlu atması” sonrasında yatırımcı duyarlılığının düştüğü zaman olduğunu düşünüyor.

Efsanevi yatırımcı daha sonra Bitcoin trader’larının her fiyat düşüşünde satın almak istedikleri sürece düşüş eğiliminin devam edebileceğini belirtti.

Bitcoin

“Trader’lar hala düşüşlerde satın almaktan bahsettiği sürece, umutlarını koruyacak bir his olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda bir ayı piyasasının dibine henüz ulaşamadığımız anlamına da geliyor.”

Mobius, Mayıs ayında Bitcoin’in hafifçe sıçramadan ve 10.000 dolara kadar düşmeye devam etmeden önce sonunda 20.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Bitcoin haber hazırlanırken 20.377 dolardan işlem görüyordu ve gün içinde %0,5 düşüş kaydetmişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın