Aralık 6, 2022

Efsanevi Borsacı Uyardı: “Bu Kripto Varlıklara Elinizi Sürmeyin!”

Sektörde ‘Wall Street Kurdu’ lakabıyla tanınan Jordan Belfort, kripto para piyasasındaki güncel görüşlerini paylaştı. Tecrübeli borsacıya göre FTX’in çöküşü ve takip eden kripto krizi, sektördeki dinamikleri değiştirdi. İşte uzmanın görüşleri.

Jordan Belfort, bir YouTube videosunda görüşlerini açıkladı. Borsacı, yaşanan tüm olaylardan sonra Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) haricinde hiçbir varlığa yaklaşmayacağını belirtti.

“BTC ve ETH dışında hiçbir kripto paraya adımımı bile atmam.”

Geleneksel Yatrım mı Yoksa Kripto Para mı?

Uzman borsaı Belfort’a göre yatırımcılar portföyünü dikkatli bir şekilde seçmeli. Borsacıya göre BTC ve ETH yatırımı yapılmalı ancak bu portföyün küçük bir bölümünü temsil etmeli. Borsacıya göre yatırım için öncelikli tercih kripto paralar değil.

Borsacı, kripto para yerine hangi hangi yatırım araçları tercih edilmeli sorusunu da yanıtlamayı ihmal etmedi. Belfort’a göre en iyi yatırım aracı S&P 500, Vanguard ve diğer düşük maliyetli yatırım fonları veya ETF’ler. Borsacı yüklü yatırım yapmak isteyenlerı bu araçlara davet etti.

Diğer Kriptolarda Yatırımı Olanlar Ne Yapmalı?

Belfort, farklı coin satın alanlar için de tavsiye verdi. Borsacıya göre eldeki varlıkları satmak için en kötü zaman dip fiyatların yaşandığı zamanda yapılan paniktir. Borsacıya göre yatırımcılar sakin kalmalı.

Bu türden bir satış veya devam kararı vermeden önce eldeki varlıkları iyi incelemek ve projenin temellerini iyi okumak gerekiyor. Borsacıya göre bunun en kolay yolu yatırım yapılırken tercih edilen nedenler ve projenin güncel durumunun analizi olacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Belfort, FTX çöküşünün planlı bir hareket olduğuna inanıyor. Sam Bankman-Fried’ı sosyopat olarak nitelendiren borsacı, FTX’in iş planının ‘doldur-boşalt’ olduğunu belirtmişti.

2017 yılında yaşanan kripto kışında Bitcoin fiyatının ‘sıfıra’ gideceğini açıklayan Belfort, açıklamalarının hatalı olduğunu kabul etti. Nitekim bu görüşünün dışında diğer görüşlerini kabul etmeye devam ediyor. Belfort, yakın zamanda Metamask cüzdanında sakladığı 300.000 dolarlık varlığın çalındığını ad belirtmişti. Belfort, varlıklarını soğuk depoda tutmaya başladığını belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.