Nisan 12, 2022

Efsane Analist Bu Altcoin İçin Uyardı: En Az..

2018 ayı piyasası sırasında Bitcoin (BTC) düşüşünü doğru olarak tahmin eden ve yakından takip edilen bir kripto stratejisti, merkezi olmayan finans ödeme ağı Terra (LUNA) için derin bir düzeltme öngörüyor.

Smart Contracter takma adını kullanan kripto analisti, 207.000 Twitter takipçisine Terra’nın (LUNA) beş dalgalı rallisini tamamladığını ve şimdi tam bir düşüş eğilimine doğru ilerlediğini söyledi.

“Bana göre LUNA sonunda uzun vadeli bir zirveye ulaştı. […] Bence LUNA en az %50 ya da daha fazla düşecek.”

Terra (LUNA)

Smart Contracter, analizinde Elliott Wave teorisinden faydalandı. Söz konusu teori, dalgalar halinde ortaya çıkan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden bir teknik analizdir. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir trendi tersine çevrilmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçer.

Analistin grafiğine bakıldığında, LUNA şu anki fiyatı olan 83.05 dolardan yaklaşık %70’lik bir aşağı yönlü potansiyeli temsil eden 25 dolara yöneliyor gibi görünüyor. Kripto stratejisti, alt zaman diliminde beş dalgalı bir düzeltmenin ortasında olduğunu söylediği Bitcoin’i de inceledi.

“BTC şu anda dört saatlik [grafik] üzerinde dürtüsel bir beş dalgalı düşüş sürecinde, bu nedenle önümüzdeki günlerde 45 bin dolara kadar güzel bir rahatlama sıçraması, ardından daha da aşağı yönlü olmasını bekliyorum. 37-38 bin dolar yeni kilit destek.”

bitcoin

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.