E-ticaret Devi Shopify, Kripto Ödemelerini Genişletiyor

0
229

Kanadalı e-ticaret devi Shopify artık satıcılara 1.000’den fazla kripto para çeşitin de ödeme kabul etme imkanı sunacak. (1.000’den çok kripto para olduğunu biliyor muydunuz?)

Cayman Adaları merkezli kripto ödeme işlemcisi CoinPayments bugün Shopify ile bir anlaşmaya yaptığını açıkladı. Bu sayede Shopify satıcıları için daha fazla kripto ödeme seçeneği oluşturacak.

Yapılan açıklamaya göre bu, satıcıların “CoinPayments tarafından desteklenen 1.800 kripto para biriminin herhangi birinde daha hızlı ödeme almalarını” sağlayacak. Bu şekilde, daha fazla sınır ötesi ödemeye imkan sağlanacak ve satıcıların farklı bölgelerde birden fazla ödeme işlemcisi kullanırken uğraştığı sorunları ortadan kaldırılacak.

Shopify ve Kripto Para

Shopify kripto sektöründe yeni değil. Şirket daha önce kripto ödeme şirketi BitPay ile ortaklık kurmuş ve mağazalarında 300’den fazla kripto para biriminin kabul edilmesine imkan sağlamıştı. Aynı zamanda Coinbase Commerce ile de çalışıyor. Şirketin CoinPayments ile olan anlaşmasının, BitPay ile önceki işbirliği için ne anlama geleceği ise belirsiz.

Şirket ayrıca sosyal ağ devi Facebook’un liderliğindeki Libra Birliği’ne de katıldı. Shopify, Stripe, eBay, Mastercard ve Vodafone’un ayrılmasından sadece aylar sonra Şubat ayında Libra’ya katıldı.

Libra’nın Shopify özellikli mağazalarda kabul edilen 1.000 kriptodan biri olup olmayacağı ise merak konusu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın