E-Ticaret Devi Alibaba Tedarik Zincirleri için Blockchain Kullanmayı Düşünüyor

0

Çin’in e-ticaret devi olan Alibaba Group’un başkan yardımcısı Liu Song, verdiği röportajda, şirketin karmaşık tedarik zincirleri için blockchain teknolojisini kullanmayı düşündüğünü açıkladı.

Song’un açıklaması, Çin’in en büyük devlet gazetesi People’s Daily’nin 6 Mart Çarşamba günü yayınlanan makalesinde göze çarptı. Song, gelecekte, yerel yönetimlerle bağlantı sağlayabilecek kapalı, döngüsel bir ekolojik sistem oluşturmak amacıyla, blockchain sisteminin karmaşık tedarik zincirlerinde uygulanabileceğinin üstünde turdu.

Alibaba ayrıca, brokerlik ve yatırım bankası olan China Galaxy Securities’e verdiği açıklamalara göre, Gümrük Komisyoncuları, uluslararası lojistik ve ticaret finansmanı alanları için de Nesnelerin İnterneti (IoT) ve blockchain gibi teknojiler geliştirmeyi planlıyor. 

Aralık 2018’de Alibaba Group, IoT ve blockchain teknolojilerinin kullanımı ile hizmet platformunun karmaşık tedarik zinciri platformuna yükseltildiğini açıkladı.

Cointelegraph’ın 25 Ekim’de bildirdiği üzere, Alibaba Group’un bulut bilişim sistemi olan Alibaba Cloud, şirket seviyesindeki Blockchain-a Service (BaaS) hizmetlerini Avrupa, Asya, ABD ve Güneydoğu dahil olmak üzere uluslararası pazarlara genişletmeyi hedeflediklerini belirtti. Ekim ayının başlarında, Alibaba Group taraflara yasadışı işlemlerle ilişkili kullanıcı hesaplarını dondurmaları veya durdurmaları ya da blockchain ağına müdahale etmesi için blockchain tabanlı bir sistem için patent başvurusu yapmıştı.

Son zamanlarda, Dünya Ticaret Örgütü, sınır ötesi ticaret finansmanı, lojistik ve taşımacılık da dahil olmak üzere birçok sektör için blockchain sistemlerinin etkinliğine dikkat çeken bir rapor yayınladı.

Kaynak:cointelegraph

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın