%40’lık Düşüş: Yeni Piyasaya Sürülen Bu Altcoin Çakıldı!

Yakın zamanda ETH ve BSC dahil olmak üzere birden fazla chain’de yeni ve gizemli bir altcoin oluşturuldu.

Aptos projesinin arkasındaki ekip, Aptos (APT) token’ının piyasaya sürülmesinin ardından ne yazık ki beklediği ilgiyi göremedi. Çeşitli endişeler, varlığın fiyatını olumsuz etkileyen satışlara yol açtı. Kripto veri sağlayıcısı CoinGecko’ya göre, yeni piyasaya sürülen Aptos token’ı (APT), alım satımının ilk gününde %40.5 oranında değer kaybetti. Altcoin 13.73 dolardan işlemlere başladıktan sonra değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti ve şu anda 8.06 dolardan işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere fakat belirtmekte fayda var: şu anda diğer veri sağlayıcılar arasında büyük farklılıklar var. Örneğin CoinGecko rakibi CoinMarketCap, %6.28’lik gün içi düşüş kaydetti. Büyük farkın nedeni şu: CoinMarketCap, ilk işlemi CoinGecko’nun başlangıç ​​değerinden yaklaşık %40 daha düşük olan 8.55 dolardan yakaladı. Nomics ise %100’ün üzerinde bir fiyat artışı kaydetti.

Aptos coin sert düştü

Aptos Eleştirilerin Hedefi Oldu

Aptos projesi, piyasaya sürüldükten sonra bazı eleştirilere maruz kaldı. Bunların başında projenin token ekonomisi ve işlem hızıyla ilgili eleştiriler vardı.

Aptos’un APT token‘ı 1 milyar adet arz ile piyasaya sürüldü. Ağa getirilen eleştirilerin başında kripto varlığın borsalarda işlem görmesine çok kısa bir süre kala kullanıcılara beyan edilen 1 milyarlık APT arzının nasıl dağıtılacağı konusunda bir belirsizlik olmasıydı.

UpOnly podcast sunucusu olan popüler kripto fenomenlerinden @cobie 743.000 takipçisine FTX ve Binance dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarını Aptos’u “hiçbir token ekonomisi şeffaflığı olmadan” listeledikleri gerekçesiyle eleştirdi.

Bununla birlikte token dağılımında geliştiricilere ve girişim sermayesi yatırımcılarına %51 oranında bir tahsis yapılması, bireysel yatırımcıların eleştirdiği bir diğer konu oldu. Popüler trader’larda Hsaka geçtiğimiz gün 381.000 takipçisine Aptos projesinin sadece kar amacıyla oluşturulmuş bir proje olduğunu söyledi.

Ayrıca test ağına katılan bazı kullanıcılar, airdrop vaadinin yerine getirilmediğini de bildirdiler. Ayrıca Aptos ağı için vadedilen 100 bin TPS’lik performansa rağmen lansman sonrası düşük bir işlem hızı performansı görülmesi de diğer bir olumsuz gelişme oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.