Dünyanın Yönünü Değiştirecek Blockchain Teknolojisini Ve Hindistan

Blockchain’i Çeşitli Alanlarda Kullanacak En Büyük İkinci Hint Eyaleti

Hindistan’ın Maharashtra eyaleti hükümeti, blockchain çözümlerini çeşitli uygulamalarda test etmek için hazırlanıyor.

Hindistan’ın Maharashtra eyaleti blockchain uygulama planlarını açıkladı. Hedeflenecek alanlar arasında tarımsal pazarlama, tedarik zinciri, araç tescili ve doküman yönetim sisteminin modernleştirilmesi yer almaktadır.

Maharashtra Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü kalkınmaya öncülük edecek. Hükümet 2019-2020 yılları arasında blockchain kabulü için 100 milyon rupi (~ 1.4 milyon dolar) tahsis etmişti. Uygulama komitesi tarafından 40 milyon (560.000 dolar) doğrudan onaylanmıştı. Devlet Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sekreteri S.V.R. Srinivas, şunları söyledi:

“Devlet hükümeti, yönetimde verimliliği artırmaya yardımcı olacak en ileri teknolojiyi benimsiyor. Hükümet halihazırda ilk blockchain pilotunu sağlık, tedarik zinciri, belgeler ve SSC sertifikaları alanında tamamlamıştır. Blockchain teknolojisinin çeşitli devlet bölümlerinde yaygın kullanımı için girilecek ayrıntılı bir rapor hazırlanmıştır. Blockchain teknolojisinin benimsenmesi için ortak bir çerçeve olacak olan bir düzenleme planı önümüzdeki beş ila altı ay içerisinde hazırlanacaktır. ”

Mumbai’nin başkenti olan Maharashtra eyaleti, Hindistan’daki en büyük ikinci eyalettir ve 114 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Devlet hükümeti daha önce fintech’in ortak tanıtımına yönelik bir çerçeve geliştirmek için Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu ile bir mutabakat imzaladı.

Çeşitli Hint şirketleri ve devlet kurumları, blockchain teknolojisini işletmelerine ve idari modellerine uyguluyorlar.

Geçen hafta, Hintli telekom sağlayıcısı Reliance Jio Infocomm Limited, dünyanın en büyük blockchain ağlarından birini geliştirdiğini açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.