Dünyanın Yönünü Değiştirecek Blockchain Teknolojisini Ve Hindistan

0

Blockchain’i Çeşitli Alanlarda Kullanacak En Büyük İkinci Hint Eyaleti

Hindistan’ın Maharashtra eyaleti hükümeti, blockchain çözümlerini çeşitli uygulamalarda test etmek için hazırlanıyor.

Hindistan’ın Maharashtra eyaleti blockchain uygulama planlarını açıkladı. Hedeflenecek alanlar arasında tarımsal pazarlama, tedarik zinciri, araç tescili ve doküman yönetim sisteminin modernleştirilmesi yer almaktadır.

Maharashtra Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü kalkınmaya öncülük edecek. Hükümet 2019-2020 yılları arasında blockchain kabulü için 100 milyon rupi (~ 1.4 milyon dolar) tahsis etmişti. Uygulama komitesi tarafından 40 milyon (560.000 dolar) doğrudan onaylanmıştı. Devlet Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sekreteri S.V.R. Srinivas, şunları söyledi:

“Devlet hükümeti, yönetimde verimliliği artırmaya yardımcı olacak en ileri teknolojiyi benimsiyor. Hükümet halihazırda ilk blockchain pilotunu sağlık, tedarik zinciri, belgeler ve SSC sertifikaları alanında tamamlamıştır. Blockchain teknolojisinin çeşitli devlet bölümlerinde yaygın kullanımı için girilecek ayrıntılı bir rapor hazırlanmıştır. Blockchain teknolojisinin benimsenmesi için ortak bir çerçeve olacak olan bir düzenleme planı önümüzdeki beş ila altı ay içerisinde hazırlanacaktır. ”

Mumbai’nin başkenti olan Maharashtra eyaleti, Hindistan’daki en büyük ikinci eyalettir ve 114 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Devlet hükümeti daha önce fintech’in ortak tanıtımına yönelik bir çerçeve geliştirmek için Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu ile bir mutabakat imzaladı.

Çeşitli Hint şirketleri ve devlet kurumları, blockchain teknolojisini işletmelerine ve idari modellerine uyguluyorlar.

Geçen hafta, Hintli telekom sağlayıcısı Reliance Jio Infocomm Limited, dünyanın en büyük blockchain ağlarından birini geliştirdiğini açıkladı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın