Dünyanın İlk Bitcoin ETF’si Başlatılıyor!

0
220

Dünyanın en büyük dijital para birimi ile fiziksel olarak desteklenen ilk borsa yatırım fonu olan Purpose Bitcoin ETF, bugün Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda görücüye çıkıyor.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) bu ayın başlarında, Bitcoin ETF lansmanına yeşil ışık yaktı ve sektör için bir dönüm noktası oldu. İlk ETF, Kanadalı varlık yöneticisi Purpose Investments tarafından tasarlandı. Şirketin kurucusu ve CEO’su Som Seif, OSC ile işbirliğinin ETF’nin lansmanında etkili olduğunu söylüyor:

“OSC, Purpose Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesinde çok önemli bir çalışma ortağıydı ve bu süreçte bizimle çalışma istekleri için minnettarız. Onların işbirliği ve rehberliği, bu yeni ETF’yi yatırımcılara ulaştırma yolunda ilerlememizi mümkün kıldı.”

Yakın tarihli bir Financial Post röportajında ​​Seif, ETF’yi onaylatmak için düzenleyicilerle sekiz aydan fazla bir süre çalıştıklarını belirtti:

“Varlığın etrafında karşılaştıkları engelleri anlamalarına ve üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için Kanada’daki düzenleyicilerle son sekiz ay boyunca gerçekten çok çalıştık.”

Bunların yanında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin ETF’ye doğru yavaş adımlar atmaya devam ederken, Kanadalı düzenleyici, bu haftanın başlarında Evolve Trust’tan ikinci borsa yatırım fonunu onayladı. Mevcut Bitcoin fonları, kripto para birimini kendi net varlık değerine göre bir prim karşılığında sunarlar ve sürekli olarak yeni birimler çıkaramazlar, bu nedenle endüstri Bitcoin ETF konusunda oldukça heyecanlı.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın