Dünyanın En Büyük İkinci Aliminyum Tesisinde Bitcoin Madenciliği!

0

Rus yerel basını RBC’ye göre, dünyanın en büyük ikinci alüminyum şirketi Rusal’ın Nadvoitsy alüminyum tesisi yeniden açılacak. Ama bu kez alüminyum üretmek yerine Bitcoin madenine dönüştürülecek.

ABD dış varlıklar kontrol bürosu (OFAC), Nisan 2018’de Rusal’a yaptırımlar uyguladı. Bir zamanlar Rusya’nın en büyük aliminyum üreticilerinden biri olan Nadvoitsy alüminyum fabrikası, ekonomik yaptırımlar sonucu ABD’li müşterilerin kaybı nedeniyle kapatıldı. Ama şirket bu krizi fırsata çevirmeye kararlı.

Rusal daha sonra Nadvoitsy alüminyum tesisinin bir bölümünü Rus maden şirketine (RMC) kiralamayı kabul etti. Tesisi Rusal’dan kiralayan RMC’nin kurucusu Dmitri Marinichev, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Rusal artık bu tesisten para kazanmıyor, tesise verilen elektriğin bile çok az bir kısmı kullanılıyor. Ayrıca bölgedeki insanların buradan başka çalışacak bir yerleri yok.”

Dmitri Marinichev, İngiltere’deki Cryptonex adlı bir şirketle, projeyi büyütmek amacıyla, işbirliği yapmayı hedefliyor. Marinichev tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin planları arasında dünyadaki Bitcoin maden gücünün yüzde 20’sini oluşturmak bulunuyor. Şirket bu hedefini gerçekleştirebilecek mi önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın