Mayıs 3, 2022

Dünyada İlk: Düzenleyici Kurumun Seçimi Bu Metaverse Coin Oldu!

  • Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu, bugün yaptığı bir açıklamada The Sandbox sanal dünyasında bir ana merkez kurma planları olduğunu duyurdu.

Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), The Sandbox’un (SAND) dinamik sanal dünyasında Metaverse HQ’sinin kurulması aracılığıyla Metaverse’e girişini duyurdu.

Metaverse’de yer alacak dünyanın ilk düzenleyicisi olan ve Dubai ve BAE’nin geri kalanındaki sanal varlıklar için gelişmiş bir yasal çerçeve ve düzenleyici sistem oluşturmak amacıyla Mart ayının başında başlatılan VARA, düzenleyicinin kendi ortamlarında kendi endüstrisi tarafından erişilebilir olmasını sağlamayı ve küresel Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP’ler), endüstri düşünce liderleri ve uluslararası düzenleyici otoriteler arasında işbirliğine dayalı etkileşimi kolaylaştırmayı amaçlayan bir kuruluştur.

VARA’nın kurallarına göre BAE’de faaliyet göstermek isteyen firmalar, yalnızca ülkede ticari bir varlığa sahip olmakla kalmamalı, aynı zamanda VARA’dan bir kripto lisansı almalıdır. Ayrıca, platform kripto para birimi alanındaki koruyucuların ve varlık yöneticilerinin faaliyetlerini de düzenler.

Sanal varlık (VA) sektörünün ölçeklenebilmesi için güvenli ve ilerici bir işletim çerçevesi sağlamak ve piyasa&yatırımcı korumasını güvence altına almak amacıyla kurulan VARA, sürekli gelişen ürün ve temel teknolojilerden ziyade hizmetlerin ve faaliyetlerin yönetim ilkelerini düzenlemek için oluşturulmuştur.

Bu cesur hareket, Dubai Hükümetinin Sanal Varlıkların gelecekteki dijital ekonominin ayrılmaz bir parçası olduğuna olan güvenini ve Emirlik’i dünyanın Sanal Varlık Başkenti olarak konumlandırmaya hazır olduğunu gösteriyor.

The Sandbox nedir?

Düzenleyici kurumun seçtiği popüler metaverse coin olan The Sandbox (SAND), ilk olarak 2012’de bir mobil oyun olarak piyasaya sürülmüş, 2018’de ise Hong Kong merkezli oyun devi Animoca Brands tarafından satın alınmıştır. ​​Bu alım işleminin ardından ise platform şu anda metaverse ve NFT alanlarında köklü bir şekilde yer edinmiş milyarlarca dolarlık bir projeye dönüşmüştür.

Sandbox, kullanıcıların sanal bir dünyada varlık satın almalarını, satmalarını, ticaret yapmalarını ve varlık sahibi olmalarını sağlayan Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir platformdur. Varlıklar, non-fungible token’lar (NFT’ler) şeklinde alınıp satılır ve arazi, araba, sanat eseri ve diğer mülkleri temsil edebilir.

Bu hamle The Sandbox’ın büyük kurumların ilgisini çektiği ilk sefer değil. Daha önce HSBC Bank ve Güney Koreli teknoloji devi Samsung gibi dünya çapındaki önde gelen kuruluşlar geçmişte platformun metaverse sanal araziler satın alarak projeye ilgi duyduklarını ifade ettiler.

dubai sandbox

Veliaht prens Metaverse hamlesi konusunda umutlu

Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Yürütme Konseyi Başkanı Şeyh Hamdan bin Rashid Al Maktoum, WAM haber ajansına yaptığı açıklamada, metaverse hamlelerinin uzun vadede olumlu bir etkisi olacağını açıkladı ve şunları söyledi:

“Bu teknolojinin geleceğini şekillendirmede yenilikçi ve katılımcı olmak için erken benimseyen rolünü aştık. Bugün VARA, Dubai’nin – ve Metaverse’in – ilk hükümet otoritesi olmak için Metaverse’e katılıyor ve Dubai Hükümeti’nin hizmetlerini ve düzenleyici gücünü kısıtlamalar veya sınırlar olmaksızın açık bir teknolojik alanda izleyicilere genişletmek için modern yenilikleri kullandığı yeni bir çağı başlatıyor…

Bu nedenle Metaverse’deki varlığımız, Dubai Hükümeti’nin geleceğe yönelik yürüyüşünde yeni bir aşamanın başlangıcını işaret ediyor; uzun vadede olumlu bir etkisi olacak.”

Yetkili, şimdiye kadar “MetaHQ” rolünün ne olacağı konusunda ayrıntılı bir bilgi vermedi, ancak yaptığı bir açıklamada bu merkezin dünya çapında [Sanal Varlık Servis Sağlayıcıları] uygulamaları başlatmak için birincil kanal olarak hizmet edeceğini söyledi.

Bu platformun genç lisans sahiplerinin metaverse’e girmesini ve güvenli benimsemeyi sağlaması, sektör konusundaki farkındalığı artırması ve küresel birlikte çalışabilirliği sağlamak için tüketiciler ve emsal düzenleyicilerle bilgi ve deneyimleri açık bir şekilde paylaşmasını sağlaması bekleniyor.

Ana merkezin The Sandbox içindeki yeri henüz açıklanmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

[irp posts=”54058″ name=”FIFA Ortaklığının Ardından Popüler Altcoin’in Fiyatı Fırladı!”]

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : zawya


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.