Dünyada Düşen Bitcoin, Arjantin’de Rekor Kırıyor!

0

Bitcoin Arjantin’de Siyasi ve Ekonomik Kargaşanın Ortasında 12.300 Dolara Yükseliyor

Bitcoin’in, Arjantin’deki popüler Bitcoin borsası Buenbit’te 12.300 dolar’ı bularak işlem yaptığı bildirildi. Bu, görevdeki cumhurbaşkanı Macri’nin bir önceki cumhurbaşkanı Cristina Fernandez’in yeniden seçilme potansiyeline işaret ederek bir ön seçimlerde kaybetmesinden kısa bir süre sonra meydana geldi.  Geleneksel piyasalar düştü ve görünüşe göre insanlar bir kez daha güvenli bir sığınak olarak Bitcoin’e yöneldiler.

Dünyanın en büyük kripto parası Arjantin’deki popüler borsa Buenbit’te 12.300 dolara kadar yükseldi. Buna karşılık, Bitcoin şu anda diğer büyük borsalarda yaklaşık 11.400 dolardan işlem görüyor.

Bu, bir sürpriz olarak görünmüyor. Ülkenin parçaladığı siyasi ve ekonomik kargaşa ortamında, enflasyon oranları Haziran ayında yüzde 55,8’e ulaştı. Bildirildiğine göre, bu 1992 yılından bu yana en yüksek enflasyon oranı ve Peso Dolara karşı değer kaybediyor.

Bunlarla birlikte Buenos Aires’teki tanınmış bir finansal hizmet şirketi olan ve 2,5 milyar doları aşan bir piyasa değeri olan Grupo Financiero Galicia, yaklaşık %60 oranında değer kaybetti. Enerji şirketi Transportadora de Gas del Sur’un %40’ından fazlası da silindi.

Bitcoin’e Yönelim

Yukarıda belirtilen politik ve ekonomik kargaşanın ortasında, insanlar mevcut yerel durumlardan bağımsız olarak bir değer deposu ve bir koruma amaçlı hizmet olarak kullanılabileceği fikrine daha fazla değer vererek, Bitcoin’e yöneldiler.

Bu aynı zamanda Bitcoin’in geleneksel finansal piyasalar ile negatif korelasyonlu bir varlığı temsil ettiği ve bu nedenle de riskten korunma aracı olarak kullanılmaya uygun olduğu için daha fazla temel sunar.

Geleneksel pazarlar, ABD ve Çin arasındaki artan ticaret gerginliği karşısında takılmaya devam ederken Bitcoin iyi performans göstermeye devam ediyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın