Dünyada Düşen Bitcoin, Arjantin’de Rekor Kırıyor!

Bitcoin Arjantin’de Siyasi ve Ekonomik Kargaşanın Ortasında 12.300 Dolara Yükseliyor

Bitcoin’in, Arjantin’deki popüler Bitcoin borsası Buenbit’te 12.300 dolar’ı bularak işlem yaptığı bildirildi. Bu, görevdeki cumhurbaşkanı Macri’nin bir önceki cumhurbaşkanı Cristina Fernandez’in yeniden seçilme potansiyeline işaret ederek bir ön seçimlerde kaybetmesinden kısa bir süre sonra meydana geldi.  Geleneksel piyasalar düştü ve görünüşe göre insanlar bir kez daha güvenli bir sığınak olarak Bitcoin’e yöneldiler.

Dünyanın en büyük kripto parası Arjantin’deki popüler borsa Buenbit’te 12.300 dolara kadar yükseldi. Buna karşılık, Bitcoin şu anda diğer büyük borsalarda yaklaşık 11.400 dolardan işlem görüyor.

Bu, bir sürpriz olarak görünmüyor. Ülkenin parçaladığı siyasi ve ekonomik kargaşa ortamında, enflasyon oranları Haziran ayında yüzde 55,8’e ulaştı. Bildirildiğine göre, bu 1992 yılından bu yana en yüksek enflasyon oranı ve Peso Dolara karşı değer kaybediyor.

Bunlarla birlikte Buenos Aires’teki tanınmış bir finansal hizmet şirketi olan ve 2,5 milyar doları aşan bir piyasa değeri olan Grupo Financiero Galicia, yaklaşık %60 oranında değer kaybetti. Enerji şirketi Transportadora de Gas del Sur’un %40’ından fazlası da silindi.

Bitcoin’e Yönelim

Yukarıda belirtilen politik ve ekonomik kargaşanın ortasında, insanlar mevcut yerel durumlardan bağımsız olarak bir değer deposu ve bir koruma amaçlı hizmet olarak kullanılabileceği fikrine daha fazla değer vererek, Bitcoin’e yöneldiler.

Bu aynı zamanda Bitcoin’in geleneksel finansal piyasalar ile negatif korelasyonlu bir varlığı temsil ettiği ve bu nedenle de riskten korunma aracı olarak kullanılmaya uygun olduğu için daha fazla temel sunar.

Geleneksel pazarlar, ABD ve Çin arasındaki artan ticaret gerginliği karşısında takılmaya devam ederken Bitcoin iyi performans göstermeye devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.